Kırsal kesimde yaşayan gençlere destek projesi

Avrupa Birliği (AB) hibesi kapsamında 'Kırsal kesimde yaşayan gençlerin toplumsal yaşama katılımlarının arttırılması zirvesi' düzenlendi.

Kırsal kesimde yaşayan gençlere destek projesi
24 Ocak 2014 Cuma 14:23

Avrupa Birliği (AB) hibesi kapsamında 'Kırsal kesimde yaşayan gençlerin toplumsal yaşama katılımlarının arttırılması zirvesi' düzenlendi. Zirvede konuşan AKEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Aydın, projenin amacının özellikle kırsal kesimdeki gençlerin girişimci ruhlarını ön plana çıkarmak olduğunu söyledi.

Esenler, Tekstilkent'teki Ramada Plaza'da düzenlenen program Avrupa Birliği (AB) hibesiyle Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı (AKEV), Ulusal Ajans ve Aydın Üniversitesinin ortak çalışmasıyla 'Kırsal kesimde yaşayan gençlerin toplumsal yaşama katılımlarının arttırılması zirvesi' düzenlendi. Zirveye AKEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Aydın, projenin yöneticileri ve projen kapsamındaki öğrenciler katıldı.

Zirvede konuşan Mustafa Aydın, projenin amacının özellikle kırsal kesimdeki gençlerin girişimci ruhlarını ön plana çıkarmak olduğunu söyledi. Aydın,"Sosyal ortamdaki diğer sivil toplum kuruluşlarıyla, eğitim kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde daha farklı nasıl o yeteneklerini ön plana çıkaracaklarını, gelecekte onların hem iş kurmada hem de girişimlerinde daha inovativ düşüncelerini ön palana çıkarmaları için yapılan bir etkinlik. Yaklaşık 4 gün burada değişik disiplinlerle bir araya geleceklere değişik kurumlarla bir araya gelecekler ve görüş alış verişinde tecrübe paylaşımında bulunacaklar. Bu çalışmalarla birlikte bu çocuklarımızın hem girişimci yetenekleri hem de geleceğe bakışları hem de eğitim öğretimde ki yeteneklerine katkı sağlayacak bir proje." şeklinde konuştu.

Proje kapsamında 20'den fazla ilden başvuruda bulunan 305 öğrenciden 61'i projeye seçildi. 18-30 yaş aralığındaki Yüksek Lisans ve Üniversite öğrencilerinden oluşan adaylar 23-27 Ocak tarihleri arasında yapılacak eğitim seminerlerine katılıp burada projelerini yöneticilerle paylaşacaklar. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×