Kırmızı Et Üreticileri Birliği besicilik yapan üreticilerle bir araya geldi

Samsun İli Kırmızı Et Birliği Başkanı Erdal Doğan, amaçlarının; birlik üyeleri arasında koordinasyonu sağlamak, kaliteli kırmızı et ürünlerini gerek yurt içi gerekse yurt dışı pazarda satışına yardımcı olmak, üyelerin hayvan bakımı için bilinçlendirmek v.

Kırmızı Et Üreticileri Birliği besicilik yapan üreticilerle bir araya geldi
17 Ocak 2014 Cuma 20:53

Samsun İli Kırmızı Et Birliği Başkanı Erdal Doğan, amaçlarının; birlik üyeleri arasında koordinasyonu sağlamak, kaliteli kırmızı et ürünlerini gerek yurt içi gerekse yurt dışı pazarda satışına yardımcı olmak, üyelerin hayvan bakımı için bilinçlendirmek ve eğitim vermek olduğunu belirtti.

Samsun İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği, Samsun'un Terme ilçesinde besicilik yapan üreticilerle bir araya geldi. Terme Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda konuşan Başkan Erdal Doğan, birliğin, 37 kurucu üye ile 2005 yılında Bafra Kırmızı Et Üreticileri Birliği olarak kurulduğunu ifade etti. Doğan, Türkiye’de Karadeniz bölgesinde hayvancılık adına kurulan ilk birlik olduklarını ifade etti. Doğan, şöyle dedi:

"Bugün gelinen noktada 81 ilde örgütlenmemiz tamamlanmıştır. Bakanlığın telkinleri ve yönlendirmeleri doğrultusunda, Ondokuzmayıs, Alaçam, Yakakent ilçelerini de birliğimize dâhil ederek faaliyetini Bafra, Ondokuzmayıs, Alaçam, Yakakent Kırmızı Et Üreticileri Birliği olarak sürdürmeye başladık. 2012 Mayıs ayında ise yetki alanımıza Atakum, İlkadım, Canik, Çarşamba, Tekkeköy, Ayvacık, Salıpazarı olmak üzere 8 ilçeyi daha dâhil ettik. Birliğimizin amacı; birlik üyeleri arasında koordinasyonu sağlamak, kaliteli kırmızı et ürünlerini gerek yurt içi gerekse yurt dışı pazarda satışına yardımcı olmak, üyelerin hayvan bakımı için bilinçlendirmek ve eğitim vermek. Bakanlığın sağladığı her türlü imkânlardan yararlandırmak. Ülke içinde ve uluslararası ölçekte pazarlama gücünü arttırıcı önlemleri alarak birlik üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak başlıca görevlerimizdir.’’


CİHAN

Kırmızı Et Üreticileri Birliği besicilik yapan üreticilerle bir araya geldi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×