Kırıkkale'de ülkücülerden bayrak yürüyüşü

Diyarbakır'da 2. Hava Kuvveti Komutanlığı'na ait direkteki Türk bayrağının indirilmesi, Kırıkkale’de ülkücüler tarafından protesto edildi.Zafer Caddesi üzerinde bulunan Ülkü Ocakları binası önünde toplanan grup, slogan atarak, Ankara,...

Kırıkkale'de ülkücülerden bayrak yürüyüşü
10 Haziran 2014 Salı 01:03

Diyarbakır'da 2. Hava Kuvveti Komutanlığı'na ait direkteki Türk bayrağının indirilmesi, Kırıkkale’de ülkücüler tarafından protesto edildi.

Zafer Caddesi üzerinde bulunan Ülkü Ocakları binası önünde toplanan grup, slogan atarak, Ankara, Hürriyet Caddesi üzerinden Cumhuriyet Meydanı’na geldi. Burada gurup, İstiklal Marşı okuyarak basın açıklaması yaptı.

Siyasi iktidarın bölücülerle yürüttüğü müzakerenin, terörü durdurmadığı gibi teröristleri daha çok şımarttığını ifade eden Kırıkkale Ülkü Ocakları Başkanı Serkan Tunçbilek, “Son hadiselerden sonra herkesin malumu olmuştur. Bölgede Türk devletinin etkisi gitgide azalırken, bölücülerin faaliyeti ise her geçen gün yoğunluk kazanmaktadır. Böyle giderse önümüzdeki günlerde çok daha vahim gelişmelerin yaşanabileceği anlaşılmaktadır.” dedi.

Bölücü örgüt mensuplarının gayet rahat bir şekilde yol ve kimlik kontrolü yaptığını hatırlatan Tunçbilek, “Dağda, tepede örgüt paçavraları dalgalanmaktadır. Diyarbakır- Bingöl kara yolu günlerdir kapalıdır. Askerin ve polisin müdahalesi biber gazı sıkmaktan öteye geçememektedir. Devletin varlığının ortada olmaması hasebiyle bölücüler bölgeyi kontrolleri altına almış vaziyettedir. Bardağı taşıran son damla ise bir grup teröristin 2. Hava Kuvveti Komutanlığına bağlı bir askeri alana girerek, Türk bayrağını indirmesi olmuştur. Yüksek güvenlikli bir alan olan 2. Hava Kuvvet Komutanlığında bu hadisenin meydana gelmiş olması da olayın vahametini artırmaktadır. Böylesi bir ihmal ve acziyet asla kabul edilemez. Bayrak, Türk milleti için her şeyden kutsal olan ve uğruna milyonlarca şehit verilen bir değerdir. Bayrağımız bağımsızlığımızın simgesi olmanın yanı sıra bizim şerefimiz ve namusumuzdur. Bu şerefe ve namusa leke düşürmek hiç kimsenin hakkı da, haddi de değildir. Bayrağa uzanan o elleri kırmayan ve bu duruma sessiz kalan siyasi iktidar, aynı zamanda kendi şerefine ve namusuna da gölge düşürmüştür.” diye konuştu. CİHAN

Kırıkkale'de ülkücülerden bayrak yürüyüşü


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×