Kimsesiz çocuklar için uçurtma şenliği

Mavi Çocuk Utku Umut Işığı Derneği, kimsesiz çocuklar ve çocukluk özlemi çekenler için 6 Nisan Pazar günü Adana Merkez Park'ta uçurtma şenliği düzenleyecek.

Kimsesiz çocuklar için uçurtma şenliği
03 Nisan 2014 Perşembe 12:28

Mavi Çocuk Utku Umut Işığı Derneği, kimsesiz çocuklar ve çocukluk özlemi çekenler için 6 Nisan Pazar günü Adana Merkez Park'ta uçurtma şenliği düzenleyecek.

Derneğin, Gönüllü Palyaçolar ve Adana Perşembe Akşamı Bisikletçileri Grubu ile ortaklaşa düzenleyeceği ‘Bahara Hoş Geldin Uçurtma Şenliği’nin hazırlıkları tamamlandı. Uçurtmalarını kendi elleriyle yapan çocuklar, şimdi bunları özgürce göklerde havalandıracak.

Çeşitli nedenlerle sevgi evleri çocuk yuvası ve kız yetiştirme yurdunda yaşamak zorunda kalan 7-14 yaş arasındaki kimsesiz çocuklar, gönüllerince eğlenme imkanı bulacak. Ayrıca huzurevinde yaşayan ve çocukluk özlemi çeken yaşlılarda bu özlemlerini giderebilmeleri için şenlikte çocuklarla bir araya gelecek.
Şenlik boyunca müzik ve dans gösterilerinin yanı sıra gönüllü palyaçolar çocuklara keyfi dakikalar yaşatacak. Çocuklar için özel dizayn edilen uçurtmalar uçurulacak ve tasarım ödüllü uçurtma yarışması ile en güzel uçurtmayı yapacak olan 3 kişiye sürpriz hediyeler verilecek. Ayrıca etkinlik süresi boyunca Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi kan toplama aracı etkinlik alanında bulundurularak lösemili çocuklar için kan bağışı alacak.

Mavi Çocuk Utku Umut Işığı Derneği Başkanı Gazeteci Kemal Yücel, bu yıl ilkini gerçekleştirdikleri şenliği geleneksel hale getirmek istediklerini söyledi. Dernek olarak kimsesiz çocuklarla yakından ilgilendiklerini ve onların daha sosyal yetişmelerini istediklerini ifade eden Yücel, "Ailesiyle birlikte çocuklar her hafta sonu pikniğe gidip uçurtma uçurabilir veya bu tür etkinlikleri gerçekleştirebilirler. Ancak yurtlarda kalan kimsesiz çocuklar bu kadar rahat değiller. Kimsesiz çocuklara sahipsiz olmadıklarını göstermek istedik." diyerek uçurtma şenliğine tüm Adanalıları davet etti.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×