Kimse Yok Mu’dan Suriyeli vatandaşlara yardım

Kimse Yok Mu Derneği Kayseri Şubesi, iç savaşın yaşandığı Suriye’de yaşayan ve Türkiye’ye göç eden Suriyeli vatandaşlara yardım eli uzatmaya devam ediyor.

Kimse Yok Mu’dan Suriyeli vatandaşlara yardım
12 Aralık 2013 Perşembe 13:53

Kimse Yok Mu Derneği Kayseri Şubesi, iç savaşın yaşandığı Suriye’de yaşayan ve Türkiye’ye göç eden Suriyeli vatandaşlara yardım eli uzatmaya devam ediyor. Kayseri’de Asya gönüllüleri tarafından bir TIR dolusu gıda ve giyecek yardımını Kilis’e gönderildi.

Kimse Yok Mu Kayseri Şubesi Başkanı Abdurrahman Haskaraman, Suriye’de yaşanan sıkıntıların halkı perişan ettiğini ve bu dönemde Türk halkının onlara sahip çıktığını ifade etti. Haskaraman, iç savaş nedeniyle sorun yaşayan Suriye’deki insanlara yardım eli uzatıldığını ve bununla birlikte Türkiye’ye göç etmek zorunda kalanlara da sahip çıkıldığını ifade etti.

Dernek aracılığıyla Kayseri’deki Kimse Yok Mu gönüllülerinin seferber olduğuna dikkat çeken Haskaraman, şunları söyledi: “Genel merkezimizin bünyesinde kurulmuş olan Arama, Sağlık, Yardım(ASYA) birimi, on şubemizde de genel merkezimize bağlı olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Kayseri şubemizdeki gönüllü ASYA ekibimiz, Suriye’deki dramdan kaçan ve Kilis’e yerleşenlere dağıtılmak üzere bir TIR un, zeytin, reçel, meyve suyu, pirinç ile muhtelif giyim malzemelerinden oluşan malzeme gönderdi. Gönüllü ASYA ekibimiz eşleriyle birlikte kilise giderek dağıtımları gerçekleştirdi. Kilisli ve Suriyeli öğrencilerin eğitim gördüğü okuma salonlarını gezdiler. Suriyeli öğrencilere hediyeler verdiler. Derneğimizin her gün 3 bin kişiye dağıttığı sıcak yemek TIR'ımızda yemek dağıtımına katıldılar. Daha sonra Suriyelilerin kaldığı evleri gezerek gıda ve değişik hediyeler verdiler. Bundan sonrasında da yardımlarımıza devam edeceğiz.” CİHAN

Kimse Yok Mu’dan Suriyeli vatandaşlara yardım


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×