Kimse Yok Mu’dan anne şefkatinde kampanya

Kimse Yok Mu Derneği, özel günlere yönelik ‘İyilik hediye et’ temalı yardım kampanyası başlattı. İnternet üzerinden başlatılan kampanya, özel günlerde sevdiklerine sürpriz yapmak isteyenlere kalıcı bir hediye sunma imkanı sağlıyor....

Kimse Yok Mu’dan anne şefkatinde kampanya
09 Mayıs 2014 Cuma 11:48

Kimse Yok Mu Derneği, özel günlere yönelik ‘İyilik hediye et’ temalı yardım kampanyası başlattı. İnternet üzerinden başlatılan kampanya, özel günlerde sevdiklerine sürpriz yapmak isteyenlere kalıcı bir hediye sunma imkanı sağlıyor. Kampanya ile yardıma muhtaç insanlar da ihtiyaçlarını gideriyor. Anneler Günü ile hayata geçecek kampanya, çok çeşitli yardım seçenekleri sunuyor.

Anneler Günü, Babalar Günü, doğum günü gibi özel günlerde sevdiklerine hediye sunmak isteyenler ‘İyilik hediye et’ kampanyası ile hem yakınlarını hem de yardıma muhtaç insanları sevindirecek. Geçici hediyeler yerine daha kalıcı ve faydalı yardım imkânı sunan kampanya ile yardımlar dünyanın dört bir yanındaki insanlara ulaşıyor. Kimse Yok Mu Derneği’nin bünyesinde başlatılan iyilik seferberliği ile maddi sıkıntı çeken çocuklar okuyabilecek, katarakt mağdurları tedavi görebilecek, Afrika’da su kuyuları açılabilecek. ‘iyilikhediyeet.com’ adlı sanal dükkân üzerinden alınacak hediyeler hayır yapmak isteyenler için de iyi bir seçenek.

Kampanyaya ilişkin bilgi veren ‘iyilikhediyeet.com’ koordinatörü Saliha Polat, insanların maddi hediyelerden sıkıldığı, değişik hediyeler bulma arayışına girdiği bir dönemde Kimse Yok Mu bünyesinde sunular bir çözüm olduğunu ifade etti. Hayatta iyiliğe kanalize etmek için birçok alan olduğuna vurgu yapan Polat, “Birçok mesaj var iyilikle insanlara ulaştırabileceğimiz. ‘İyilikhediyeet’ böyle bir platform. İnsanların birbirlerine özel günleri sebep kılarak iyilik hediye edebileceklerini, aslında hediyenin sadece maddi olmadığını, manevi anlam taşıdığını, özellikle bir başkasına yardım ederek de bu iyilikleri yapabileceğini göstermek için bir fırsat.” ifadelerini kullandı.

Yardım seçenekleri hakkında da konuşan Polat, “‘İyilikhediyeet’ sitesine girdiklerinde karşılarına bir çok seçenek çıkacak. Şu an seçenekler sınırlı ama biz bunu çoğaltarak devam ettireceğiz. Bu kampanya ile insanlara hem ahiret hayatlarında devam edecek, hem de alan kişiyi gerçek anlamda mutlu edecek bir hediye sunmak istiyoruz. Katarakt ile ilgili bağışlar, yetimlere ilişkin bağışlar, okuyan talebelere yönelik bağışlar görecekler. Ramazan’da yapılabilecek yardımlarla ilgili başlıklar, insanlara temiz su ulaştırılması ile ilgili başlıklar bulacaklar. Birine yardım ettiklerinde hediyeyi alan kişi çok daha mutlu olacak. Bir tabağın kullanım süresi, bir çiçeğin kullanım süresi sınırlıdır.” dedi.

Şu ana kadar gelen taleplerin memnuniyet verice olduğuna dikkat çeken Polat, yardım yapacaklardan, yardımı hediye ettikleri insanlara da not yazmalarını istedi. Gördüğü bir notun kendisini çok etkilediğini kaydeden Polat, “Hakikaten çok güzel talepler geliyor. Bağışçılardan annelerine bir not yazmalarını istedik. Oradaki notlara bakıyoruz, beni çok etkileyen bir şey oldu. Bir baba küçük bebeği adına annesine bağış yapmış. Onun ağzıyla eşine sevgisini dile getirmiş, bu çok hoşuma gitti. Böyle bir hediyeyi alan annenin mutluluğunu düşünün.” şeklinde konuştu.

Mümkün olduğunca insanların bütçelerine uygun hediyeler koymaya çalıştıklarını anlatan Polat, dört ana başlık altında hediye imkanı sunduklarını belirtti. Polat, bunları şöyle sıraladı: “Eğitim bursu, senelik 500 TL, Türkiye’de üniversite okuyan veya lise seviyesinde burs alan öğrencilere yardım etmiş olacaklar. Bir göz katarakt tedavisinin karşılığı 100 dolar. Bir yetime sahip çıkmak isterlerse, bir yıllık bedeli 360 dolar. Bir su kuyusunun da 4500 dolar ile 5000 dolar arasında fiyatları değişiyor. ‘Bir çocuk okutuyorum kampanyası var’ bunun bedeli 50 TL, Ramazan kumanyası ve bayram kıyafeti ile ilgili yardımlar var. Bu kategorileri internet sitesinde görebilirler.”

CİHAN

Kimse Yok Mu’dan anne şefkatinde kampanya


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×