Kimse Yok Mu ve BM’den Suriyeli mültecilere ‘nakit’ yardım

Kimse Yok Mu Derneği, Birleşmiş Milletler (BM) ile ortaklaşa düzenledikleri proje ile Suriyeli mültecilere nakit yardım yapıyor.

Kimse Yok Mu ve BM’den Suriyeli mültecilere ‘nakit’ yardım
22 Ocak 2014 Çarşamba 14:08

Kimse Yok Mu Derneği, Birleşmiş Milletler (BM) ile ortaklaşa düzenledikleri proje ile Suriyeli mültecilere nakit yardım yapıyor. Proje kapsamında BM’nin 3,5 milyon TL bağışta bulunduğunu belirten dernek yetkilileri, bu paranın yaklaşık 17 bin mültecinin banka kartına Ocak ve Şubat aylarında 100’er lira halinde yatırılacağını belirtti.

Türkiye’den Suriyeliler için düzenlenen yardım kampanyaları hız kesmeden sürüyor. Geçtiğimiz yıl ‘Bir Ekmek Bir Battaniye’ sloganıyla düzenlenen geniş katılımlı kampanyanın ardından bu yıl da ‘Sana İhtiyacım Var’ yardım kampanyası düzenlendi.

Her iki yardım kampanyasına katılan Kimse Yok Mu Derneği, Suriyeli mazlumlara destek olmaya devam ediyor. Dernek, Suriyelilere bugüne kadar 50 milyon liralık yardımda bulunduğunu açıkladı.

Derneğin yardımları konusunda açıklama yapan Kimse Yok Mu Derneği İstanbul Şube Müdürü Celal Türkoğlu, “Şu ana kadar Suriyelilere yaptığımız yardım 50 milyon TL’yi buldu. Battaniyesinden gıdasına kadar birçok yardımda bulunduk. Almanya’dan şu anda ciddi bir giyim yardımı geldi. Amerika’daki gönüllülerimiz yaklaşık 15 bin battaniye gönderdi. Japonya’dan uçakla yine giyim ve temizlik malzemesi gönderiyorlar. Yurt dışındaki afetlere gittiğimiz günlerden bizleri tanıyorlar ve Suriye’ye yaptığımız yardımı görüyorlar. Sahaya da gelip birlikte yardımları dağıtıyoruz.” ifadelerini kullandı.

BM İLE ORTAK ‘NAKİT KART’ PROJESİ

Suriyelilere yardım kampanyası kapsamında BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ile ortaklaşa düzenledikleri projeden bahseden Türkoğlu, “Biz BM’nin ekonomik sosyal konseyine de akredite olduğumuzdan dolayı BM ile devamlı temas halindeyiz. Bu saha çalışmalarımızı devamlı paylaşıyoruz. Onlarla da ortak görüşmelerimiz neticesinde ortak bir projeye başladık. Ocak ve Şubat aylarını kapsayan ve yaklaşık 3,5 milyon TL bütçesi olan, 2 bin 900 kadar Suriyeli mülteci ailenin 17 bin kadar ferdine 2 ay boyunca 100 TL olmak kaydıyla banka kartlarına yükleme yapacağız. Bu konuyla ilgili hummalı bir şeklide çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.
CİHAN

Kimse Yok Mu ve BM’den Suriyeli mültecilere ‘nakit’ yardım


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×