Kimse Yok mu, Doğu'da 8 ilde 9 bin yoksula gıda paketi dağıtımına başladı

Kimse Yok mu Derneği Erzurum şubesi Ramazan dolayısıyla Erzurum, Erzincan, Ağrı, Iğdır, Kars, Ardahan, Artvin ve Bayburt'ta 9 bin ihtiyaç sahibi aileye gıda yardım paketi dağıtımına başladı. Ramazan'a sayılı günler kalma Kimse Yok mu Derneği,...

Kimse Yok mu, Doğu'da 8 ilde 9 bin yoksula gıda paketi dağıtımına başladı
24 Haziran 2014 Salı 13:58

Kimse Yok mu Derneği Erzurum şubesi Ramazan dolayısıyla Erzurum, Erzincan, Ağrı, Iğdır, Kars, Ardahan, Artvin ve Bayburt'ta 9 bin ihtiyaç sahibi aileye gıda yardım paketi dağıtımına başladı.

Ramazan'a sayılı günler kalma Kimse Yok mu Derneği, gıda yardım paketlerini gönüllüler aracılığıyla adrese teslim ediyor. Kimse Yok mu Derneği Erzurum Şube Başkanı Erol Elkoca, Ramazan yardımlarına başladıklarını söyledi. Elkoca, bölgedeki 8 ilde toplam 9 bin ihtiyaç sahibi aileye gıda yardım paketi dağıtımına başladıklarını ifade etti. Elkoca, yardım kolilerinin dernek gönüllüleri tarafından adrese teslim edileceğini kaydetti. Erzurum il merkezinde ayrıca 500 kişilik toplamda 100 aileye Ramazan süresince üç çeşit etli sıcak yemekle birlikte ekmek vereceklerini de anlatan Erol Elkoca, "Destek ve bağışçılarımızın yardımlarıyla bölgemizdeki 8 ilde 9 bin yoksul vatandaşımıza gıda kolisi ve Erzurum il merkezinde çok ihtiyaçlı olan 100 aileye sıcak yemek vereceğiz. Bağışçı ve destekçilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Kimse Yok mu Derneği olarak, 'Rahmet şemsiyenizi paylaşmanın bereketiyle doldurun' sloganıyla Ramazan coşkusunu Türkiye'de ve 5 kıtadaki 110 ülkede yaşatmak için genel merkez tarafından hazırlıkların tamamlandığına da dikkat çeken Elkoca, "Geçen yıllarda Ramazan çalışmalarıyla yardım bekleyen milyonlarca ihtiyaç sahibi insana umut olan Kimse Yok mu, bu Ramazan'da gönüllülerinin de desteği ile dünyanın dört bir yanındaki yetimlere el uzatacak. Ramazan boyunca 400 bin ihtiyaç sahibi aileye gıda kumanyası ulaştırmayı hedefliyoruz. Kimse Yok mu, 2 milyon 500 bin kişiye de yine bu Ramazan'da sıcak yemek ikram edecek ve 50 bin kişiye bayramlık yardımında bulunacak. Türkiye'de ve dünyanın pek çok ülkesinde ihtiyaç sahiplerini Ramazan ayında da yalnız bırakmayan Kimse Yok mu gönüllüleri, tüm iyilikseverleri paylaşmanın bereketine davet ediyor. Derneğimiz, 'Bu Ramazanda Sofranızda Bir Yetime de Yer Açın' sloganıyla Türkiye'de ve 110 ülkede Ramazan bereketini paylaşacak. Kimse Yok mu, 46 ülkede yetimlere ulaşacak. Kimse Yok mu gönüllüleri Arnavutluk, Benin, Bosna Hersek, Burundi, Çad, Demokratik Kongo, Dominik Cumhuriyeti, Endonezya, Etiyopya, Fil Dişi, Filistin, Gana, Gine, Güney Afrika, Güney Sudan, Karadağ, Kanada, Kamboçya, Kamerun, Kenya, Kırgızistan, Kosova, Liberya, Madagaskar, Malawi, Mali, Mısır, Moğolistan, Mozambik, Myammar, Nijer, Nijerya, Pakistan, Panama, Ruganda, Senegal, Somali, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Tanzanya, Tayland, Uganda, Venezüella ve Yemen'deki yetimlere de sofralarına kucak açacak." diye konuştu.

Kimse Yok mu ile ihtiyaç sahiplerine ulaşarak Ramazan bereketini paylaşmak isteyenler, 5777'ye bir SMS göndererek 5 TL karşılığında bir kişiye iftar verebilecek. Türkiye dışında 110 ülkede iftar vermek isteyenler ise 4 dolar karşılığında iftar verebilir. Ramazan'ın güzelliklerini paylaşmak isteyen hayırseverler, Kimse Yok mu'ya 444 4 593 numaralı telefon numarasından veya www.kimseyokmu.org.tr adresinden bağışta bulunabiliyor. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×