Kimse Yok Mu Derneği'nden yetimler için 'bir şiir bir yetim' gecesi

Kimse Yok Mu Derneği Eskişehir Şubesi tarafından yetimler yararına 'Bir şiir bir yetim' programı düzenlendi.

Kimse Yok Mu Derneği'nden yetimler için 'bir şiir bir yetim' gecesi
03 Mart 2014 Pazartesi 12:58

Kimse Yok Mu Derneği Eskişehir Şubesi tarafından yetimler yararına 'Bir şiir bir yetim' programı düzenlendi. Osman Gazi Üniversitesi Kongre Merkezi'ndeki gerçekleştirilen ve sanatçılar Talha Bora Öge ve Bedirhan Gökçe'nin katıldığı programda duygulu anlar yaşandı. Kimse Yok Mu Derneği'nin dünyanın dört bir tarafından yaptığı yardımların anlatıldığı gecede, şimdiye kadar Suriyelilere 55 milyon, Somali'de ise okullar, hastane ve aşevi yapımını da kapsayan 53 milyon Türk Lirası yardım yapıldığı belirtildi.

Gecede Kimse Yok Mu Derneği'nin Türkiye ve dünyadaki yardım faaliyetlerinin tanıtıldığı barkovizyon gösterisi yapıldı. Ardından kürsüye gelen Kimse Yok Mu Derneği İç Anadolu Bölge Müdürü İbrahim Çiçek, derneğin faaliyetlerini anlattı ve 109 ülkede yıl boyu yardım çalışmalarının yapıldığını kaydetti. Özellikle Somali ve Suriye yardımlarına değinen Çiçek, şöyle dedi: "Son günlerde bazı basın kuruluşlarında derneğimizle ilgili yer alan art niyetli, bilgiye dayanmayan, yalan ve çarpıtma haberler yer almıştır. Bu haberler genel merkezimiz tarafından yapılan açıklamalarla yalanlandı. Bugüne kadar dünyanın neresinde insanlar bir felaketle karşılaştılarsa muhakkak milletimizin şefkat eli olan derneğimizi yanlarında destekçi olarak bulmuşlardır. Bu anlamda Suriyeli kardeşlerimize bu güne kadar de 55 milyon, Somali’de ise okullar, hastane ve aşevi yapımını da kapsayan 53 milyon Türk Lirası yardım edilmiştir. Bunlar sizlerin verdiği destek ve yardımlarla olmuştur. Sizlere şükranlarımızı sunuyoruz.”

Ardından programın ana sponsoru olan Eskişehir Samanyolu Eğitim Kurumları Genel Müdürü Salih Gökçe, yetimler için kullanılmak üzere 25 bin liralık temsili çekini Bölge Müdürü Çiçek'e takdim etti. Bu anlamlı yardım salondakiler tarafından uzun süre alkışlandı. Genel Müdür Gökçe ise "Öğretmen, öğrenci ve velilerimiz sayesinde Kimse Yok mu Derneği Eskişehir şube açılışında iki su kuyusu ücretini yetkililere teslim etmiştik. Kuyularımız açıldı ve ihtiyaç sahibi insanların su ile buluşmaları sağlandı. Bu gün ise yetimler için gerçekleştirdiğimiz kampanyanın çekini takdim etmiş bulunuyoruz. Bu kampanya ile 33 yetimin bir yıllık masraflarını karşılamış olacağız. Bu kampanyaya destek veren öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Daha sonra sahneye çıkan sanatçılar Talha Bora Öge ve Bedirhan Gökçe okudukları şiir ve anlattıkları öykülerle katılımcıları duygulu anlar yaşattı. Bedirhan Gökçe'nin, "Benim bir tarafım Kars'lı bir tarafım Erzurum'ludur. Bizim oralardan çok içi dolu âlimler çıkar” şeklindeki konuşması salondakiler tarafından uzun süre alkışlandı. Proğramın sonunda sponsor firmalara ve sanatçılara plaket takdim edildi.
CİHAN

Kimse Yok Mu Derneği'nden yetimler için 'bir şiir bir yetim' gecesi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×