Kimse Yok mu 125 öğrenciye kırtasiye ve giyim yardımında bulundu

Kimse Yok mu Derneği Gaziantep Şubesi, Yavuzeli ilçesinde okuyan 125 öğrenciye kırtasiye ve giyim yardımında bulundu.

Kimse Yok mu 125 öğrenciye kırtasiye ve giyim yardımında bulundu
23 Ocak 2014 Perşembe 16:23

Kimse Yok mu Derneği Gaziantep Şubesi, Yavuzeli ilçesinde okuyan 125 öğrenciye kırtasiye ve giyim yardımında bulundu.

Hazırlanan malzemeler Yavuzeli İmam Hatip Ortaokulu’nda öğrencilere teslim edildi. Kimse Yok mu Derneği'nin yaptığı faaliyetlerin kendilerini mutlu ettiğini aktaran Müdür Yardımcısı Yunus Kaya, sivil toplum kuruluşlarının bu tür etkinliklerinin önemli olduğunu dile getirdi. Dernek temsilcilerine teşekkür eden Kaya, "Kimse Yok mu Derneği sayesinde güzel bir tablo oluştu. Öğrencilerimizin mutluluğu bizi de mutlu ediyor. Yapılan faaliyetlerin devamını diliyoruz. Katkıda bulunan herkese gönülden teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Kimse Yok mu Derneği Şube Başkanı Muzaffer Şirin ise, 12 ay vatandaşlara yardım ettiklerini belirterek, "Elimizden geldiği kadar Gaziantepli hayırseverlerimizin bize ilettiği emanetleri ve yardımları, biz de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırmaya çalışıyoruz. Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı, eğitim dönemi, yaz, kış gibi her dönemde farklı yardımlarımız oluyor. İmam hatip ortaokulu öğrencilerimize de hazırlamış olduğumuz setin içerisinde kalemtraş, silgi, kurşun kalem, kırmızı kalem, resim defteri, çanta, ayakkabı gibi malzemeler bulunuyor.” diye konuştu.

Yardımların, sosyal incelemesi yapılmış ve ihtiyacı olduğu tespit edilmiş ailelerin çocuklarına verildiğini vurgulayan Şirin, "Çocuklarımız onlar bizim geleceğimiz ve biz ne ekersek onu biçeriz, onlara sevgi verirsek sevgiyle, ilgi verirsek ilgiyle, açlık verirsek açlıkla düşe kalka büyüyecek en önemli varlıklarımız.” şeklinde konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×