Kilis'e getirilen yaralı Suriyelilerden 13'ü hayatını kaybetti

Suriye'nin Türkiye sınırındaki Halep kenti Sucu köyünde bomba yüklü bir araç patladı. El Kaide bağlantılı Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) mensuplarının düzenlediği öne sürülen saldırıda çok sayıda kişi öldü, onlarca kişi yaralandı....

Kilis'e getirilen yaralı Suriyelilerden 13'ü hayatını kaybetti
16 Mayıs 2014 Cuma 11:43

Suriye'nin Türkiye sınırındaki Halep kenti Sucu köyünde bomba yüklü bir araç patladı. El Kaide bağlantılı Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) mensuplarının düzenlediği öne sürülen saldırıda çok sayıda kişi öldü, onlarca kişi yaralandı. Tedavi için Kilis'e getirilen 70 yaralıdan 13'ü öldü.

Kilis'in Öncüpınar Sınır Kapısı'nın karşısındaki Suriye'nin Halep kentine bağlı Sucu köyünde dün öğle saatlerinde büyük bir patlama oldu. IŞİD güçleri tarafından bomba yüklü araçla yapıldığı belirtilen saldırıda çok sayıda kişi öldü. Yaralılardan bir bölümü de Türkiye'ye getirildi. Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan geçirilerek Kilis Devlet Hastanesi'ne getirilen yaralıların büyük bölümünde yanık izleri olduğu görüldü. Kilis Devlet Hastanesi'ne getirilen 70 yaralıdan 13'ünün yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadığı öğrenildi. Hayati tehlikesi bulunan çok sayıda yaralı da ambulanslarla Gaziantep'teki hastanelere sevk edildi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×