Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a sert cevap: Dosyaları açıklamazsan namertsin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendileri hakkında dosyaların olduğunu söyleyerek, "Açıklamazsan namertsin" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a sert cevap: Dosyaları açıklamazsan namertsin
25 Ocak 2014 Cumartesi 18:23

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendileri hakkında dosyaların olduğunu söyleyerek, "Açıklamazsan namertsin" dedi.

Kılıçdaroğlu, aday tanıtım töreni için geldiği Gaziantep'te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi. MasalPark'ta düzenlenen tanıtım töreninde konuşan Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiçbir Başbakan'ın bugüne kadar yolsuzluk yapanları savunmadığını söyleyerek, "İlk kez rüşvet verenlerin, yolsuzluk yapanların arkasında kapı gibi duran bir başbakan var. Onu şikayet ediyorum size. Yolsuzluktan, rüşvetten beslenen siyasal iktidar olmaz." diye konuştu.

Erdoğan'ın 'Yolsuzluğu ispat et' dediğini ifade eden Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: "Başbakan, gözlerin kör mü senin? Görmüyor musun sen? Ayakkabı kutularının içinde para çıktı görmüyor musun? Bakanların çocuklarının yatak odalarında kasalar çıktı, kasaların içinde milyonlar çıktı. Görmüyor musun sen? Gözleri var görmez, kulakları var duymaz, dili var konuşmaz. 'Darbe yapıldı bize' diyor. CHP olarak her türlü darbeye, her türlü vesayete karşıyız. Kim darbe yaptı, gel söyle arkadaş, hep beraber darbeye karşı çıkacağız. Düne kadar 'Ne istediniz de vermedik' diyordun. Sen demiyor muydun bunu? Bunlar iktidara biz yolsuzlukla mücadele edeceğiz diye geldiler, bugün yolsuzluktan beslendikleri ortaya çıktı. O nedenle 30 Mart tarihi önemli bir tarih. Bu tarihte hep beraber ortak karar vereceğiz. Ya Cumhuriyetten, aydınlıktan ya da karanlıktan yana tavır alacağız." dedi.

Siyasete girdiği gün malvarlığını internet sitesine koyduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Yoksulluk edebiyatı yapmadım, malvarlığımı ilan ettim, çünkü tamamı alnımın teriydi. Her dönemde, Recep Tayyip Erdoğan'dan fazla para aldım, 1971 yılından emekli olduğum tarihe kadar o da görevdeydi, ben de. Benim malvarlığım meydanda, onunki gizli kapaklı. Benim çocuklarımın gemicikleri yok, onun çocuklarının bir değil iki değil sayısını kimsenin bilmediği gemicikleri var. Diyor ki 'dosyaların var'. Açıklamazsan namertsin Erdoğan." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×