Kılıçdaroğlu'na kutu içinde Karaman elması hediye edildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, siyasetin zengin olma, cebini doldurma aracı olmadığını belirterek, "Siyasetle halka hizmet edersiniz.

Kılıçdaroğlu'na kutu içinde Karaman elması hediye edildi
17 Ocak 2014 Cuma 16:48

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, siyasetin zengin olma, cebini doldurma aracı olmadığını belirterek, "Siyasetle halka hizmet edersiniz." dedi. Kılıçdaroğlu'na CHP Karaman Belediye başkan adayı Merih Ünver, bir kutu içinde Karaman elması hediye etti. "İçinde 4,5 milyon dolar yoktu. O kutunun içinde 700 bin liralık saat de yoktu." diyen CHP Genel Başkanı, "Ama o kutuda çiftçinin alın terini simgeleyen elma vardı." ifadelerini kullandı.

Karaman Kazım Karabekir Kapalı Spor Salonu’nda partisinin aday tanıtım toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, Türkiye’de siyasetin kirlendiğine dikkatleri çekerek 17 Aralık’ta başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ve sonrasında hükümetin yaptıklarının bunun işaretleri olduğunu belirtti. CHP Karaman Belediye başkan adayı Merih Ünver’in bir kutu içinde Karaman elması hediye etmesinin ardından Kılıçdaroğlu, "Bana kutunun içinde bir elma verdi. İçinde 4.5 milyon dolar yoktu. O kutunun içinde 700 bin liralık saat de yoktu. Ama o kutuda çiftçinin alın terini simgeleyen elma vardı." dedi.

"TÜRKİYE BU KARANLIKTAN ÇIKACAK"

Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin içinden geçtiği sıkıntılı süreçten, karanlıktan çıkacağına inandığını belirterek, "Biz Türkiye’ye temiz siyaseti vaat ediyoruz. Herkesin mutlu olduğu bir Türkiye vaat ediyoruz. Cebini dolduran değil, halkın cebini dolduran bir siyaseti vaat ediyoruz. Gençlerin, kadınların sorunlarını çözmek istiyoruz. Kadınlar evde otururken de mutlu olsun istiyoruz. Kadına yönelik şiddet yüzde 1400 arttı. Neden? Çünkü toplumda huzur kalmadı. Onlar kendi yandaşlarını düşünüyorlar, biz bütün kadınlarımızı düşünüyoruz. Ortaya çıkan yolsuzluğun boyutu 247 milyar lira." dedi.

Önceki seçimlerde hayata geçirmeyi düşündükleri proje kapsamında evde oturan kadının hesabına ayda 600 lira yatacaktı diyen, sonrasında bu parayı nereden bulacaksınız diye eleştirenlere cevabı Kılıçdaroğlu, "Şu an yolsuzluk kapsamında konuşulan 247 milyar lira evdeki bayanlara 32 yıl ödeme yapardık." dedi.

"HÜKÜMET DİN İMAN EDEBİYATI YAPIYOR"

Kılıçdaroğlu, hükümetin din iman edebiyatı yaptığını, istifa eden bakanların fezlekelerinin meclise henüz gelmediğini, büyükelçilere çeteyi bulunduğunuz yerlerde muhataplarınıza anlatın talimatının verildiğini belirterek, "O 4 bakan yargılanacak, Yüce Divan’da yargılanacak ve millete bunun hesabını verecek.
Sadece 4 bakan mı? Adına Başbakan denilen Başçalan da hesap verecek. Diyorlar ki ‘hesabını sandıkta veririz.’ Yok öyle kaçmak. Bunun hesabı mahkemede verilir. Namuslu adamsan çıkarsın mahkeme önüne 'benim verilemeyecek hesabım yok'. Öyle derse onu alnından öperim, temiz adam bu derim." dedi.

"MİLLETİN YAKASINDAN DÜŞMESİ İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATABİLİRİZ"

"Başbakan 'Şu kadar rakama doyacağız' diye bir rakam derse yardım kampanyası başlatabiliriz" diyen Kılıçdaroğlu milletin yakasından düşmeleri için bu noktada samimi olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, "Yeni bir sürecin başındayız, Türkiye’nin kötü talihini kırmak lazım. Huzur içinde yaşamamız lazım. Her evde tencere kaynaması lazım. Onun için diyorum ki gelin gücümüzü birleştirelim. Geçmişte diğer partilere oy verenler gerçeği görüyorsunuz artık. Hırsızı da görüyorsunuz. Ama biz bunlardan Türkiye’yi kurtaralım istiyoruz. Gelin çınarın altında buluşalım. Görkemli çınarın altında. Huzur içinde yaşayalım.
Düşünce özgürlüğünü getirelim. Hepimiz aynı düşünceyi düşünürsek olmaz. Herkesin işi olsun, aşı olsun. Biz CHP olarak böyle bakıyoruz. Göreceksiniz 30 Mart’ta yeni bir Türkiye olacak.Huzurlu bir Türkiye için ilk adımları atacağız." diye konuştu.
CİHAN

Kılıçdaroğlu'na kutu içinde Karaman elması hediye edildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×