Kılıçdaroğlu'na Yenikapı için üçüncü davet

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'nin davetlerinden sonra Başbakan Yıldırım da telefonlara arayarak Kılıçdaroğlu'nu Yenikapı'ya davet etti

Kılıçdaroğlu'na Yenikapı için üçüncü davet
04 Ağustos 2016 Perşembe 15:14

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Yenikapı mitingine davet edilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ret cevabı vermişti. Daha sonra AK Partili yetkililer Kılıçdaroğlu'nu davet etti. Son olarak Başbakan Yıldırım telefonla arayarak CHP liderini Yenikapı'ya davet etti. 

Başbakan Binali Yıldırım  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na bugün yeni bir davette bulundu. Yıldırım, CHP liderini telefonla arayarak "Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi sizi de aramızda görmek ve davetimizi yenilemek istiyoruz" dedi. MHP lideri Devlet Bahçeli, dün mitinge katılacağını açıklamıştı.

Başbakanlık'tan yapılan açıklamada konuyla ilgili şöyle denildi: "Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, anamuhalefet lideri CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroglu'nu telefonla arayarak Pazar Günü Yenikapı'da gerçekleştirilecek "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"nde kendisini de görmek istediklerini belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi sizi de aramızda görmek ve davetimizi yenilemek istiyoruz" dedi.

Ayrıca Başbakan Yıldırım, Kılıçdaroğlu'nun kendisine hitaben yazdığı ve Kanun Hükmünde Kararnamelere değindiği mektubu aldığını belirterek, "Mektubunuzu ve önerilerinizi gerekli titizlikle inceleyecek ve değerlendireceğiz." ifadesini kullandı.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×