Kılıçdaroğlu 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne katılacak

Kemal Kılıçdaroğlu Pazar günü Yenikapı'da düzenlenecek olan mitinge katılacağını açıkladı.

Kılıçdaroğlu 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne katılacak
05 Ağustos 2016 Cuma 13:09

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,olağanüstü toplanan MYK sonrası 7 Ağustos Pazar günü Yenikapı'da düzenlenecek  'Demokrasi ve Şehitler Mitingi' ne katılma kararı aldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Böke, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun aldığı Yenikapı'da düzenlenecek mitinge katılma kararıyla ilgili Başbakan Binali Yıldırım'ı arayarak bir görüşme yapacağını bildirdi. 

ABDULLAH GÜL DE ARAMIŞ

Kılıçdaroğlu'nun Yenikapı mitingine katılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ve AK Parti yetkililerinin dışında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de aradığı öğrenildi. Abdullah Gül de telefonla aradı ve mitinge katılması gerektiğini belirtti, önemli olduğunu söyledi. 

ATATÜRK POSTERİ İSTEMİŞ

Öte yandan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Binali Yıldırım'la yaptığı telefon görüşmesinde, pazar günü gerçekleştirilecek "Şehitler ve Demokrasi Mitingi"nde dev bir Atatürk posteri olmasını ve bundan daha büyük posterin olmaması gerektiğini söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu ile Binali Yıldırım arasında gerçekleştirilen telefon görüşmesinde, CHP liderinin devlet protokolü uygulanmasını istediği ve konuşma sürelerinin belli olmasını istedi.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Yenikapı'da yapılacak olan mitingde dev bir Atatürk posteri olmasını istedi ve bundan daha büyük bir afiş ya da posterin yer almaması gerekliliğini söyledi.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×