Kılıçdaroğlu: "Burası Şehzadeler Şehridir"

CHP Genel Başkanı Kemal Klıçdaroğlu, partisinin belediye başkan adaylarının tanıtımı için Amasya’ya geldi.

Kılıçdaroğlu:
18 Ocak 2014 Cumartesi 21:58

Merzifon Havaalanı’na özel uçağı ile gelen Kılıçdaroğlu, ilk olarak Taşova Belediye başkan adayını daha sonra da Amasya Belediye başkan adayını tanıttı.

    Amasya belediye başkan adayının tanıtımı için geldiği Hamit Kaplan Kapalı Spor Salonu’nda partililere seslenen Kılıçdaroğlu, Amasya’nın hem tarihsel olarak, hem de içinde bulunduğu coğrafya olarak çok güzel bir şehir olduğunu söyledi.

    Amasya’ya şehzadeler şehri dendiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Padişah şehzadeyi buraya gönderiyor, Amasya’da yetişsin diye. Mustafa Kemal Atatürk buradan geçti. Amasya Tamimi burada yayınlandı. ‘Milletin makus talihini yine milletin azim ve kararı yenecektir’ denildi. Ve hepimiz bu sözü tutuyoruz ve hepimiz hala halka güveniyoruz. Ve sonsuza kadar halka güvenmeye devam edeceğiz. Bu halkın makus talihini değiştirecek kişiler sizlersiniz.” dedi.

    CHP’nin Amasya Belediye başkan adayı İlyas Ayık ise “Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkanlığı için çıktığımız bu yolda, Amasya'da 35 yıldır hasret kaldığımız belediye başkanlığını sizlerin desteği ile alacağız. Amasya'da ve ülkemizde halkçı belediye geleneğini yeniden şahlandıracağız.” şeklinde konuştu.

    Artık bir dönemi kapatmak istediklerini kaydeden İlyas Ayık, “Hem Amasya'da, hem de diğer illerde AKP'li belediyelerin dönemi kapanacak. AKP'den kurtulmak, bir dönemi kapatmak, yeni ve aydınlık dönemi başlatmak için cumhuriyetin simgesi olan Amasyamızı halkçı belediyeciliğin de simgesi yapacağız. Bunun içinde çok çalışacağız. Çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız. Demokratik ve halkçı bir belediye anlayışını Amasya'da yeniden inşa edeceğiz. Amasya Belediyesi, katılımın, doğrudan demokrasinin ve kolay ulaşmanın adı olacak. Amasya Belediyesi, insan odaklı bir belediye olacak. Yoksulluğa, işsizliğe karşı sadaka kültürünün değil, sosyal belediyecilik anlayışının egemen olduğu bir belediye olacak. Hemşehrilik duygusunu dayanışma ve paylaşma pratiği ile birleştirip yeni örnek bir kent kültürü yaratacağız. Şu anda Amasyamızda iktidar belediyesi ve diğer partilerin kamuoyu oluşturmak ve dikkat çekmek adına çılgın proje adı altında Amasya'da uygulanması mümkün olmayan projelerle oy toplama telaşına düştüklerini görüyoruz. Bizler çılgın projelerden ziyade, Amasya halkının ihtiyaçlarını karşılayacak mantıklı ve uygulanabilir projeler hazırladık. Akılcı projelerle ve yurttaşlarımızın desteğiyle Cumhuriyet Halk Partisi'nin bayrağını Amasya Belediyesi’ne taşıyacağıma söz veriyorum.” diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×