Kılıçdaroğlu 'Adil Öksüz' konusunda kandırılmış

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Adil Öksüz konusunda FETÖ'cüler tarafından kandırıldığı ortaya çıktı

Kılıçdaroğlu 'Adil Öksüz' konusunda kandırılmış
28 Eylül 2016 Çarşamba 09:15

Sonhaberler / Haber Merkezi 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'elimde istihbarat var' dediği Adil Öksüz ile ilgili bilgi açıklandı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kılıçdaroğlu'nun elindeki istihbarat bilgisinin 'Adil Öksüz'ün MİT ajanı' olduğuna yönelik iddialarla ilgili olduğunu ancak bu bilgilerin kesinlikle doğru olmadığını, bilgilerin Kılıçdaroğlu'na da FETÖ'cüler tarafından verildiğini ve kullanıldığını söyledi. 

Hürriyet Yazarı Abdülkadir Selvi de bugünkü yazısında Kılıçdaroğlu ile konuştuğunu, Kılıçdaroğlu'nun elindeki bilginin MİT ile ilgili olduğunu yazdı. Selvi, yaptığı araştırmalar neticesinde Öksüz'ün MİT ile ilgisinin bulunmadığını söyledi. 

Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Adil Öksüz neden serbest bırakıldı; bir bilgimiz var ama açıklayamıyorum" sözlerinin perde arkasını anlattı. 

31 Ağustos tarihli “Adil Öksüz korunuyor mu?” yazısının çıktığı gün Kılıçdaroğlu'nun kendisini aradığını söyleyen Selvi, Kılıçdaroğlu'nun "Bize Adil Öksüz’ün, MİT ajanı olduğuna dair bir istihbarat geldi" dediğini aktardı. Bu iddiayı MİT'e sorduğunu belirten Selvi, “Teşkilatla kesinlikle bir bağlantısı yok” cevabını aldığını yazdı. "MİT’in arşivlerine kadar inilerek yapılan araştırmada Adil Öksüz ismine rastlanılmadı" diyen Selvi, "Jandarma ve poliste FETÖ’cü yapılanma tarafından, 'Dosya boşaltılarak' kurtarıldığı anlaşılıyor. CHP liderine, Adil Öksüz’ün MİT elemanı olduğu yönündeki istihbaratın verilmesi, hedef şaşırtma olarak değerlendiriliyor" görüşünü dile getirdi. 
Selvi'nin Hürriyet'te "Kılıçdaroğlu'nun açıklamadığı Adil Öksüz bilgisini açıklıyorum" başlığıyla yayımlanan (28 Eylül 2016) yazısı şöyle:

“O zaman izniniz olursa aramızda geçen konuşmayı yazmak istiyorum” dedim.
“Tabii ki yazabilirsiniz. Adil Öksüz olayını ilk olarak gündeme siz taşımıştınız” karşılığını verdi.
Kılıçdaroğlu, programda, “Adil Öksüz neden serbest bırakıldı? Bir bilgimiz var ama açıklayamıyorum” demişti. Kılıçdaroğlu’nun açıklayamadığı o bilgi neydi? Kılıçdaroğlu’nun açıklamadığı o bilgiyi ben açıklayacağım.

31 Ağustos tarihli “Adil Öksüz korunuyor mu?” yazımın çıktığı gün Kemal Bey aradı. “Adil Öksüz konusunda bana 20 gün önce önemli bir bilgi geldi” dedi. Merak ettim. “Adil Öksüz’ün, MİT ajanı olduğuna dair bir istihbarattı” diye konuştu. CHP liderine, “Bu istihbaratı araştırmam gerekir” dedim. Kemal Bey de, “Ben de sizin araştıracağınızı bildiğim için paylaştım” karşılığını verdi.
Kılıçdaroğlu’ndan edindiğim istihbaratın peşine düştüm. “Adil Öksüz sicil numarası ile teşkilatımızda çalışmaktadır” denilmesini beklemiyordum. Ama istihbarat birimlerinden, “Teşkilatla kesinlikle bir bağlantısı yok” cevabını aldım. Ama yetinmedim. Çünkü Adil Öksüz’ün bir elin koruması altında olduğu anlaşılıyordu.

Adil Öksüz, MİT ajanı olduğu takdirde, iki nokta ön plana çıkıyor:

1- MİT’in darbeden önceden haberi olduğu.
2- Adil Öksüz’ü MİT’in kurtardığı.
Adil Öksüz konusunda bir süredir güvenlik ve istihbarat birimlerini neredeyse bunalttım. Ulaştığım sonuçları paylaşmak istiyorum. MİT’in arşivlerine kadar inilerek yapılan araştırmada Adil Öksüz ismine rastlanılmadı. Jandarma ve poliste FETÖ’cü yapılanma tarafından, “Dosya boşaltılarak” kurtarıldığı anlaşılıyor. CHP liderine, Adil Öksüz’ün MİT elemanı olduğu yönündeki istihbaratın verilmesi, hedef şaşırtma olarak değerlendiriliyor. Adil Öksüz’e ne MİT mensubu ne MİT elemanı deniliyor. MİT’i işaret eden sakın, Adil Öksüz’ü kurtaran el olmasın? Adil Öksüz işi psikolojik harekâta dönüşüyor. Hâlâ yakalanamadığına göre, çok güçlü bir elin koruyucu kanatları altında.

 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×