KIDIMDER, ihtiyaç sahiplerini unutmadı

Kırıkkale Diyanet Mensupları Derneği (KIDIMDER) ve Kimse Yok Mu Derneği ortaklaşa erzak yardımında bulundu. Yaklaşık 40 koli gıda paketti dağıtıldı. Dağıtıma KIDIMDER Başkanı Mustafa Lüy, Dernek Başkan Yardımcısı İsa Yıldırım,...

KIDIMDER, ihtiyaç sahiplerini unutmadı
24 Temmuz 2014 Perşembe 12:58

Kırıkkale Diyanet Mensupları Derneği (KIDIMDER) ve Kimse Yok Mu Derneği ortaklaşa erzak yardımında bulundu. Yaklaşık 40 koli gıda paketti dağıtıldı. Dağıtıma KIDIMDER Başkanı Mustafa Lüy, Dernek Başkan Yardımcısı İsa Yıldırım, Abbas Günel ve üyeler katıldı.

Dernek üyeleri, tek tek evleri dolaşarak yaklaşık 40 ihtiyaç sahibi aileyi sevindirdi. 'Ramazan'da el ele' sloganıyla yola çıkan gönüllüler, içinde bakliyat, un, pirinç ve kahvaltılıktan oluşan yardım paketlerini ailelere teslim etti. Yardıma muhtaç insanlarla tek tek dolaşan KIDIMDER Başkanı Mustafa Lüy, kendilerine destek sağlayan gönül dostlarına teşekkür etti.

Peygamber Efendimiz'in (sas) 'Komşusu açken kendisi tok yatan gerçek mümin değildir' Hadis-i Şerifi'ni hatırlatan Mustafa Lüy, "Peygamberimiz'in (sas) bu sözünün hikmetini düşünerek en azından sofrasındaki üç çeşit yemeğin birisini ihtiyaç sahiplerine ikram etmeliyiz. Bayrama onların da sevinerek girmelerini sağlamalıyız. Bu yardımları ulaştırırken, ailelerin gözlerindeki o sevinci görmek bizleri duygulandırdı. İhtiyaç sahibi ailelerimizle dertleşmek, onların ihtiyaçlarını gidermek herhalde manevi hazzı yüksek en güzel faaliyetlerden biridir. Bütün Kırıkkalelilere bu yardım faaliyetine katılmaya davet ediyorum." diye konuştu.

CİHAN

KIDIMDER, ihtiyaç sahiplerini unutmadı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×