Kentsel dönüşüm için yıkımlar devam ediyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın başlatmış olduğu kentsel dönüşümde yıkımlar devam ediyor. 4 Ağustosta Bağcılar’da 9 bin 100 metrekarelik alanda, 18 bina içerisinde bulunan 184 bağımsız birimin yıkımı gerçekleştirilecek.Çevre...

Kentsel dönüşüm için yıkımlar devam ediyor
01 Ağustos 2014 Cuma 11:43

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın başlatmış olduğu kentsel dönüşümde yıkımlar devam ediyor. 4 Ağustosta Bağcılar’da 9 bin 100 metrekarelik alanda, 18 bina içerisinde bulunan 184 bağımsız birimin yıkımı gerçekleştirilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yazılı olarak kentsel dönüşüm için yapılan yıkımlar ile ilgili basın açıklaması yapıldı. 5 Ekim 2012 tarihinde “Dönüşüm Başlıyor” sloganı ile başlayan kentsel dönüşüm adım adım ilerliyor. Emin ve güvenli adımlarla ilerleyen Kentsel dönüşümde yıkımlarda devam ediyor.

Kentsel Dönüşüm programı kapsamında 04 Ağustos 2014 (Pazartesi) saat 11.00’de Göztepe Mahallesi Barınkent Sitesi 7 Blok 5 bina olmak üzere toplam 12 binanın yıkımı gerçekleşecek. Toplam 7 bin metrekarelik alanda bulunan 146 adet bağımsız birim yıkılacak. Yıkımın gerçekleşeceği bir diğer alana telekonferans ile bağlantı gerçekleştirilerek. Hürriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’nde 2 bin 100 metrekare alanda yer alan 6 binadan oluşan 38 adet bağımsız birim yıkılacak. Kentsel dönüşümün yaşanacağı alanda, her bağımsız birime 1 kapalı otopark inşa edilecek ve yüzde 65’i yeşil alan olacak alan hakkında bilgi verildi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×