"Kentsel dönüşüm için Adanalı müteahhitlerle çalışacağım"

Adana Müteahhitler Birliği yönetim kurulu üyeleri, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

21 Nisan 2014 Pazartesi 16:23

Adana Müteahhitler Birliği yönetim kurulu üyeleri, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. En büyük çarpık kentleşmenin Seyhan’da olduğunu söyleyen Başkan Karalar, bu sorunun üstesinden Adanalı müteahhitler ile çalışarak geleceklerini söyledi.

Karalar kentsel dönüşüm projesinde TOKİ ile çalışmayacağını belirterek, tercihlerinin Adanalı müteahhitler olduğunu söyledi. Karalar,"Ben seçimden önce de hep söyledim. Seyhan’da yapılacak kentsel dönüşüm (yerinde dönüşüm) projelerinde TOKİ ile değil Adanalı müteahhitler ile çalışacağımı her platformda dile getirmiştim. Ben Ankaralı, İstanbullu müteahhitleri zengin etmek istemiyorum. Kendi kentimin müteahhiti ile çalışmak istiyorum. Seyhan’da kentsel dönüşümü birlikte çözeceğiz, bunu yapacağımıza inancım tam‘’ diye konuştu.

Daha önce yapılan kentsel dönüşüm uygulamalarını sağlıklı bulmadığını belirten Karalar, kentsel dönüşümde önceliklerinin merkez mahaller olduğunu söyledi. Karalar,"Baktığınız zaman geçtiğimiz dönem yapılan uygulamaları biz sağlıklı bulmuyoruz. Bizim yapacağımız dönüşümde öncelik merkez olacak. Önceliğimiz Hürriyet, Yenibey ve Havuzlubahçe mahallerinde olacak. Buralar Adana'nın merkezi. Buraların dönüşüme daha çok ihtiyacı var. En büyük isteğim bu bölgelere biran önce kazma vurulmasıdır" ifadelerini kullandı.

Seyhan Belediye Başkanı Karalar, Adana’da inşaat sektörü ne kadar hareketli olursa kent ekonomisine çok büyük katkı sağlayacağına vurgu yaptı. Karalar "Adana’da en büyük çarpık kentleşme Seyhan’da, bu sorunu Adanalı müteahhitlerimiz ile ele almak ve çalışmak istiyoruz. Bir kentte inşaat sektörü ne kadar hareketli olursa istihdam anlamında o kadar o kente fayda sağlar" diye konuştu.

Adana Müteahhitler Birliği Başkanı Sedat Teoman Gürsesli, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın açıklamalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek "Başkanın Adanalı müteahhitler ile çalışacağını bilmek bizi gerçekten mutlu etti. Bizler de başkanımıza elimizden gelen her türlü desteği vereceğimizi buradan kamuoyunun bilmesini istiyoruz" şeklinde konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×