Keller: Gaziantep ile işbirliğimizi ilerletmek ve korumak istiyoruz

Hollanda Ankara Büyükelçisi Ron Keller, Hollanda ve Gaziantep arasındaki işbirliğini ilerletmek ve korumak istediklerini söyledi.Hollanda’nın en büyük bayramı olan ‘Kral Günü’ Gaziantep’te düzenlenen resepsiyonla kutlanırken, bu çerçevede...

Keller: Gaziantep ile işbirliğimizi ilerletmek ve korumak istiyoruz
28 Nisan 2014 Pazartesi 13:38

Hollanda Ankara Büyükelçisi Ron Keller, Hollanda ve Gaziantep arasındaki işbirliğini ilerletmek ve korumak istediklerini söyledi.

Hollanda’nın en büyük bayramı olan ‘Kral Günü’ Gaziantep’te düzenlenen resepsiyonla kutlanırken, bu çerçevede Gaziantep’e gelen Hollanda Krallığı Ankara Büyükelçisi Ron Keller, Organize Sanayi Bölgesi yönetimi ile görüştü. Büyükelçi Keller, Gaziantep’in gelişime açık bir kent olduğunu ifade ederek, Gaziantepli ve Hollandalı işadamlarının ortak yatırım ve işbirliğine zemin hazırlayacak her türlü çalışmaya katkı sunmaya hazır olduklarını ifade etti. Gaziantep’in çok gelişmiş ve sürekli ilerlemekte olan bir sanayiye sahip olduğunu vurgulayan Keller, “Geçtiğimiz dönemlerde Gaziantep’te fahri konsolosluk açtık, bu sene de Hollanda ve Gaziantep arasındaki işbirliğini ilerletmek ve korumak istiyoruz. İyi bir ticaretle iyi ilişkiler de doğacaktır. Ticari ilişkiler artınca diğer sosyal ve kültürel ilişkilerimiz de artacaktır. Çünkü çok alanda işbirliği yapacağımızı düşünüyorum. Sizleri Hollanda’ya, Hollanda’daki işadamlarını da Gaziantep’e bekliyoruz.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu konuk heyete, Gaziantep’in sanayi ve ekonomik yapısıyla ilgili bilgi verdi.

Gaziantep’in 2013 yılında yaklaşık 6.5 milyar dolar ihracat gerçekleştirdiğini hatırlatan Nakıboğlu, 2023 yılında 30 milyar dolar ihracat yapmayı hedeflediklerine dikkati çekti. Sanayiciler olarak her zaman Gaziantep ve ülkemizin büyümesi için çalıştıklarını anlatan Başkan Nakıboğlu, “Gaziantep çok hızlı gelişen bir şehir. 2023 yılında 350 bin kişiye istihdam sağlamayı ve tüm ülkelere ihracat yapmayı hedefliyoruz.” diye konuştu. Nakıboğlu, Hollanda ile ticari ve ekonomik işbirliğini geliştirmek adına yapılacak her türlü çalışmaya hazır olduklarını sözlerine ekledi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×