Kdz. Ereğli’de Hemşireler Haftası törenle kutlandı

Ereğli ilçesinde Hemşireler Haftası düzenlenen törenle kutlandı. Devlet Hastanesi Sağlık hizmetleri Müdürü Dilek Arslan, "Dünyada ve ülkemizde nesillerin devamı için büyük önem arz eden sağlık hizmetlerinin sağlanması için hemşirelerimiz,...

Kdz. Ereğli’de Hemşireler Haftası törenle kutlandı
12 Mayıs 2014 Pazartesi 16:23

Ereğli ilçesinde Hemşireler Haftası düzenlenen törenle kutlandı. Devlet Hastanesi Sağlık hizmetleri Müdürü Dilek Arslan, "Dünyada ve ülkemizde nesillerin devamı için büyük önem arz eden sağlık hizmetlerinin sağlanması için hemşirelerimiz, sorumluluk bilinciyle vazifelerini en iyi şekilde yerine getirmektedirler." dedi.

Kdz. Ereğli Atatürk Anıtı’nda Hemşirelik Haftası nedeniyle düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Törende Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Sağlık hizmetleri Müdürü Dilek Arslan, hemşireliğin kutsal bir meslek olduğunu söyledi.

Hemşireliğin tarihinin çok eskilere dayandığını; temelinde insan sevgisi, şefkat, bilgi ve beceri olduğunu ifade eden Arslan, “Hemşirelerimiz, gerek koruyucu sağlık hizmetlerinde, gerekse tedavi edici sağlık hizmetlerinde çok önemli görevler üstlenerek, ülkemizin her köşesinde, köylerde ve kentlerde, kimi zaman zor koşullarda vazifelerini özveriyle yerine getirerek halkımızın sağlığına hizmet etmektedirler. Sağlık hizmeti bir ekip hizmetidir. Hemşirelerimiz güç çalışma şartlarına rağmen ortaya koydukları disiplinli, özverili, sabırlı, hoşgörülü, şefkatli tutumları ile sağlıklı insan ve sağlıklı toplum oluşumunda sağlık ekibinin temel taşlarından olmuştur. Dünyada ve ülkemizde nesillerin devamı için büyük önem arz eden sağlık hizmetlerinin sağlanması ve gelişmesi için hemşirelerimiz, sorumluluk bilinciyle vazifelerini en iyi şekilde yerine getirmektedirler. Bu bağlamda özveriyle hizmet veren bütün meslek mensuplarına teşekkürlerimi sunar, 12 Mayıs Hemşireler Gününü kutlayarak, meslek hayatlarında başarılar dilerim." diye konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından, Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi ile ilçedeki iki özel hastanede görev yapan hemşireler Atatürk anıtına çelenk koydu. Tören, hemşireler ile sağlık çalışanlarının birlikte fotoğraf çektirmesi ile sona erdi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×