KCK, Suruç'ta esnafa tehditle kepenk kapattırdı

PKK’nın paralel yapılanması KCK esnaf’a tehdit ve şantajla kepenk kapattırdı. Fransa'nın Başkenti Paris'te 9 Ocak 2013 tarihinde suikast sonucu öldürülen Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şöylemez’in ölüm yıldönümlerini bahane eden PKK’nın paralel yapı.

KCK, Suruç'ta esnafa tehditle kepenk kapattırdı
09 Ocak 2014 Perşembe 13:33

PKK’nın paralel yapılanması KCK esnaf’a tehdit ve şantajla kepenk kapattırdı.

Fransa'nın Başkenti Paris'te 9 Ocak 2013 tarihinde suikast sonucu öldürülen Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şöylemez’in ölüm yıldönümlerini bahane eden PKK’nın paralel yapılanması KCK, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde esnafa tehdit ve şantajla kepenk kapattırdı.

Yaşanan çözüm süreci ile beraber kepenklerin eskisine oranla daha az kapattırıldığını vurgulayan Suruçlu esnaflar ancak, Türkiye’nin 2014 yılında yapılacak seçim atmosferine girmesiyle beraber Doğu ve Güneydoğu’da KCK’nın bölgedeki tehdit ve şantaj gücünü iyiden iyiye arttıracağını söyledi.

Sadece fırın ve eczanelerin kepenk kapatmadığı ilçede, sokaklarda vatandaşların da olmaması dikkat çekerken, özel harekât ve polis zırhlı araçların kritik noktalarda nöbet tutarak devriye attığı gözlemlendi. CİHAN

KCK, Suruç'ta esnafa tehditle kepenk kapattırdı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×