KCK: Silah bırakma gündemimizde yok

Mustafa Karasu, silah bırakmanın Ortadoğu şartlarında mümkün olmadığını belirterek, "Silah bırakma gündemimizde yok" diye konuştu.

KCK: Silah bırakma gündemimizde yok
07 Mart 2015 Cumartesi 21:07

28 Şubat'ta Öcalan'ın silah bırakma mesajı için KCK Yöneticisi Mustafa Karasu, "Apo’nun değerlendirmelerinde, yapılan izahatyı da silahı bırakma benzeri anlamamak gerekiyor" uyarısı yaptı.

PKK'ya yakın haber ajansına konuşan Karasu, hiç bir coğrafyada Kürtlerin varlığı ve özgürlüğünün güvence altında olmadığını anlatım ederek, şöyle konuştu:

'SİLAHLARIN BIRAKILMASINDAN SÖZ ETMEK MÜMKÜN DEĞİL'

“Kimin tehdidi altındadır? Türkiye’nin desteklediği IŞİD’in tehdidi altındadır. IŞİD’i Türkiye desteklemiştir. Türkiye’de de hâlâ öyle problemler çözülmüş değildir. Bu manada silahların bırakılmasından söz etmek mümkündür değildir.

KARASU: SİLAHI BIRAKMAK GİBİ ANLAMAMAK GEREKİYOR

Önder Apo da böyle bir şeyden hiç söz etmiyor. Bir daha belirtelim; problem silah bırakıp bırakmama problemi değildir. Böyle bir gündem yoktur. Apo’nun değerlendirmelerinde, yapılan izahatyı da silahı bırakma benzeri anlamamak gerekiyor. Türkiye’ye karşı silahlı mücadelenin durdurulması şeklinde anlatım etmek gerekiyor.”

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×