Kazaları önlemek için Bucak'a yeni bir trafik istasyonu kurulacak

Burdur Valiliği, 2014 yılı birinci dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Nurettin Yılmaz başkanlığında İl Özel İdare Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Kazaları önlemek için Bucak'a yeni bir trafik istasyonu kurulacak
24 Ocak 2014 Cuma 15:28

Burdur Valiliği, 2014 yılı birinci dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Nurettin Yılmaz başkanlığında İl Özel İdare Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantı sonunda 2. Organize Sanayi Bölgesi içerisinde kalan derenin ıslah edilmesine, Antalya- Isparta Karayolu üzerinde bulunan Bucak sınırlarında trafik istasyonu kurulmasına ve Burdur şehir giriş ve çıkışlarındaki yolların ağaçlandırılmasına karar verildi.

Vali Nurettin Yılmaz toplantıda yaptığı açılış konuşmasında 2013 yılında 20 kuruluşun 6 sektörde 360 proje için ek ödenekler ile birlikte ayrılan ödenek miktarının 330.6 Milyon TL olduğunu dile getirerek bu ödeneğin 276.4 Milyon lirasının 2013 yılı içerisinde harcandığını geri kalan miktarın ise devam eden proje süreci kapsamında 2014 yılında iş bitiminde harcanacağını ifade etti. 2013 yılı nakdi gerçekleşmesinin yüzde 84 olduğunu dile getiren Vali Yılmaz, 2014 yılı içerisinde devam edecek olan projelerin tamamlanmasıyla bu gerçekleşmenin de yüzde 100 olacağını ifade etti.

Sunumlar esnasında Vali Nurettin Yılmaz 2. Organize Sanayi Bölgesi içerisinde kalan derenin ıslahı çalışmalarının yapılmasıyla ilgili Devlet Su İşleri Bölge Müdürü’ne talimat verirken, Antalya- Isparta Karayolu üzerinde Bucak sınırlarında olabilecek trafik kazalarına karşı Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün tespit edeceği bir noktada trafik istasyonu kurulması ile ilgli çalışma yapılmasını istedi. Vali Yılmaz ayrıca Isparta Orman Bölge Müdürlüğü’ne de Burdur Şehir giriş ve çıkışlarındaki yolların ağaçlandırma çalışmalarıyla yeşillendirilmesi talimatı verdi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×