Kazada hayatını kaybeden üç kişinin cenazesi Varto ilçesine gönderildi

Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında aynı aileden hayatını kaybeden 3 kişinin cenazesi, toprağa verilmek üzere Muş’un Varto ilçesine bağlı Yurttutan köyünün Toklu mezrasına götürüldü.

Kazada hayatını kaybeden üç kişinin cenazesi Varto ilçesine gönderildi
24 Ocak 2014 Cuma 18:48

Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında aynı aileden hayatını kaybeden 3 kişinin cenazesi, toprağa verilmek üzere Muş’un Varto ilçesine bağlı Yurttutan köyünün Toklu mezrasına götürüldü.

Fransa’ya vize almak için Ankara’ya giden ve dönüşünde Kayserinin Pınarbaşı ilçesinde yolcu otobüsünün şarampole yuvarlanması sonucu can veren aynı aileden Gülfehem Bakın ile çocukları Derya Bakın ve Suat Bakın'ın cenazeleri, Muş Devlet Hastanesi'nin morgundan alındı.

Hayatını kaybeden aile mensuplarına başsağlığı dileğinde bulunan Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, eski trafik müdürü olarak yapılan açıklamalara tepki gösterdi. Dede, şunları söyledi: “Muş halkı bugün büyük bir yas içindedir. Gönlümüzde dua etmekten başka bir şey gelmiyor. Takdiri ilahi diyorum. Sebep aramak doğru değildir. Ufak tefek açıklamalar yapılmış. Eski bir trafik müdürü olarak oradaki ilk beyanatlardaki ön lastiklerin kabak olması konusunu getirip oraya sokmaları bence kusurların en sonuna gelmesi gereken konudur. Ön lastiklerin kabak oluşu beyanatları beni bir Muşlu olarak çok üzdü. Önce lastikler incelenir. Kazanın sebebi ne olursa olsun önce ferahlatıcı, inandırıcı şeyler söylenir ve konu ele alınır. Ben de bir Muşlu olarak o lastikleri görmeden, inanmadan, eski bir trafik müdürü olarak onların yaptıkları doğru değildir. Bir bilirkişi olarak söylüyorum doğru mudur, değil midir? Bilirkişi geldi mi olay yerine? Mahkeme inceledi mi? Kesin karar verdi mi? Olabilir de. Olmaz diye bir konu yok. Bugün gizli buzlanmayı, kaymayı, şahitler dinlenecek. Aracın içindeki bir kişiye sorulduğunda araç süratlı miydi diye süratlı diyecek. Elbet en azından süratı 30 ile 40 kilometre olması içerideki adam için 100 ve üzeridir. Onun süratını belirleyemez. Bu bakımdan peşin hükümlü değil biz onları bıraktık, keşke böyle konular da söylenmese. Acımız büyük ve işte Varto’ya 3 tane cenaze bağrı yanık gönderdik. Ne olursa olsun, dünya ne söylerse söylesin işte gördüğünüz gibi üç tane cenazemizi gönderdik. Cenabı Allah ülkeme bir daha böyle bir acı yaşatmasın.”

Varto ilçesine bağlı Yurttutan köy muhtarı Osman Tarhan ise “Bizim Toplu mezrasından Bakın ailesi ayın 21’inde Fransa’da vize alabilmek için Ankara’ya gittiler. Gidişte uçakla gittiler, yalnız dönüşte uçak bulamadıkları için otobüsle Muş’a geldiler. Çok feci bir trafik kazası oldu. Muş büyük bir acı çekiyor. Benim köyüme bağlı Toplu mezrasında bir aile yok oldu. Anne, kız ve bir erkek çocuk öldü ve aynı ailenin iki oğlu ise yaralıdır. İnşallah bir daha böyle bir olay yaşamayız.” diye konuştu.


CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×