Kayseri’deki trafik kazasında yaralanan 15 kişi taburcu oldu

Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesi yakınlarının yolcu otobüsünün şarampole uçması sonucu meydana gelen trafik kazasında yaralananlardan 15'i taburcu oldu.

Kayseri’deki trafik kazasında yaralanan 15 kişi taburcu oldu
24 Ocak 2014 Cuma 12:28

Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesi yakınlarının yolcu otobüsünün şarampole uçması sonucu meydana gelen trafik kazasında yaralananlardan 15'i taburcu oldu. Kazada 21 kişi hayatını kaybetmiş, yaralanan 19 kişi de çeşitli hastanelerde tedavi altına alınmışlardı. Taburcu olanların büyük bir kısmı akrabaları ile memleketlerine dönerken, 21 cenaze de otopsi sonrasında ailelerine teslim edildi.

    Pınarbaşı ilçesi yakınlarında Muş ilinde bir seyahat firmasına ait yolcu otobüsünün şarampole uçması sonucu trafik kazası meydana gelmişti. İstanbul ilinden Muş’a giden yolcuları taşıyan otobüsün takla atarak devrilmesi sonucu 20 kişi olay yerinde hayatını kaybetmişti. 1 kişi ise hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamış ve ölmüştü. Olay yerinde hayatını kaybedenlerde otobüsün altında kalmaları sonucu öldükleri belirlenmişti.

    Yaralıların durumu hakkında bilgi veren Kayseri İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Öksüzkaya, hastanelerde tedavi gören 29 yaralıdan 15’inin taburcu edildiğini ve aileleri ile birlikte memleketlerine döndüğünü açıkladı. Öksüzkaya, hastanede tedavisi devam eden 14 kişiden birisinin durumunun kritik olduğunu diğerlerinin sağlık durumlarının iyiye gittiğini söyledi.

    Cenazelerin otopsi sonrasında ailelerine teslim edildiğini anlatan Dr. Ahmet Öksüzkaya, sağlık müdürlüğü, belediyeler aracılıyla temin eden araçlarla da cenazelerin aileleri ile birlikte memleketlerine gönderildiğini hatırlattı.

    Dr. Ahmet Öksüzkaya, kaza sonrasında olay yerinde sağlık ekiplerinin 20 ölü tespit ederken 30 yaralıya müdahale ederek hastaneye sevkini sağladığına dikkat çekti. Ahmet Öksüzkaya, “Hayatlarını kaybeden vatandaşlarımız bizleri derinden üzdü. Ancak sağlık ekiplerimiz yaralı olarak toplam 30 kişiye müdahale etmesi ve bu yaralılardan sadece bir çocuğumuzun hayatını kaybetmesi yapılan ilk müdahalenin başarılı olduğunu gösteriyor. Temennimiz bu insanlarımızın da hayatlarını kaybetmemesiydi. Ama elimizde olan bir şey değil. Bu tür kazaları bir daha yaşamamızı temenni ediyoruz.” dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×