Kayseri, Üniversite Spor Oyunlarına ev sahipliği yapacak

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Kayseri’nin 11. Türkiye Koçfest Üniversite Spor Oyunları’nın final müsabakalarına ev sahipliği yapacağını belirterek, “150 üniversiteden 5 bin sporcunun 8 ayrı branşta verdiği mücadelenin finalinin kentimizde yapılacak olması.

Kayseri, Üniversite Spor Oyunlarına ev sahipliği yapacak
13 Şubat 2014 Perşembe 14:53

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Kayseri’nin 11. Türkiye Koçfest Üniversite Spor Oyunları’nın final müsabakalarına ev sahipliği yapacağını belirterek, “150 üniversiteden 5 bin sporcunun 8 ayrı branşta verdiği mücadelenin finalinin kentimizde yapılacak olması Kayseri’nin aynı zamanda bir spor kenti olduğunun da önemli bir göstergesidir.” dedi.

Vali Düzgün, 9 – 16 Mayıs tarihleri arasında Kayseri’de yapılacak 11. Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları ile ilgili olarak Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Kemal Tamer, Asbaşkan Atilla Pulur ile Genel Sekreter Erdoğan Pulur ve Koordinatör Mustafa Yıldırır’ı makamında kabul etti. Vali Düzgün, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici’nin de hazır bulunduğu ziyarette, üniversite spor oyunlarının final müsabakalarının Kayseri’de yapılacak olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, katkılarından dolayı Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı ve yöneticilerine teşekkür etti.

Kayseri’de 2’si devlet 4 üniversite bulunduğunu, on binlerce üniversitelinin sosyal ve kültürel anlamda kentin dokusuna önemli katkılar sağladığını ve aynı zamanda da kentin spor hayatı açısından önemli bir zenginlik gösterdiğini ifade eden Vali Düzgün, üniversite spor oyunlarının da hem üniversitelilere hem de kente önemli bir katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Spor tesisleri açısından son yıllarda önemli bir atılım gösteren Kayseri’nin bugüne kadar milli maçlara ev sahipliği yapmasının yanı sıra uluslararası pek çok şampiyonayı başarıyla gerçekleştirdiğini kaydeden Vali Düzgün, “Erciyes Üniversitesi ile Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait tesislerimizde atletizm, basketbol, jimnastik, futbol, hentbol, su topu, voleybol ve yüzme branşlarında keyifli müsabakalar izleyeceğiz. 150 üniversiteden 5 bin sporcunun 8 ayrı branşta verdiği mücadelenin finalinin kentimizde yapılacak olması Kayseri’nin aynı zamanda bir spor kenti olduğunun da önemli bir göstergesidir. Müsabakaların final niteliği taşıması heyecanı daha da artıracaktır. Üniversite spor oyunlarının Kayseri’deki final müsabakaları rekabeti kadar fair play anlamında da örnek oluşturacaktır.” dedi.

Üniversiteler Federasyonu Başkanı Kemal Tamer de, her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Koç Fest Üniversite Spor Oyunları’nın etaplar halinde üniversitelerde düzenlendiğini, final müsabakalarının ise tesisleşme potansiyeli yüksek, alt yapısı hazır büyük kentlerde gerçekleştirildiğini belirterek, bu yıl ki final müsabakalarının da her anlamda organizasyonu başarıyla gerçekleştirebilecek Kayseri’de düzenlenmesi kararı alındığını belirtti.

Üniversite Spor Oyunları’na ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı ziyaretin sonunda Üniversiteler Federasyonu Başkanı Kemal Tamer tarafından Vali Düzgün’e, spor oyunlarını simgeleyen amblemlerin yer aldığı bazı hediyeler takdim edildi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×