Kayseri polisi, geçen yıl 2.5 ton esrar, 150 kilo eroin ele geçirdi

Kayseri İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, geçen yıl yapılan çalışmalarda 2.5 ton esrar ve 150 kilo eroin ele geçirildiğini söyledi.

Kayseri polisi, geçen yıl 2.5 ton esrar, 150 kilo eroin ele geçirdi
10 Ocak 2014 Cuma 18:53

Kayseri İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, geçen yıl yapılan çalışmalarda 2.5 ton esrar ve 150 kilo eroin ele geçirildiğini söyledi.

Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Kayseri Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti. Ziyaretten dolayı memnun olduklarını dile getiren Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, "Emniyet'ten haberleri kanunlar çerçevesinde alıyoruz. Şu ana kadar bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Emniyet Müdürlüğümüzünde birçok olaylarla ilgili ve şehrin asayişi noktasında önemli bir görev yerine getirdiğini ve başarılı olduklarını biliyoruz” diye konuştu.

İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününün kutlayarak, şöyle konuştu; “Basın mensuplarının bu güzel gününü kutluyoruz. Basın şehitlerimize ve uzun yıllar bu mesleği yaptıktan sonra vefat edenlere de Allah'tan rahmet diliyorum. Gazetecilik mesleğinin çok büyük fedakarlık gerektirdiğini biliyoruz. Bunu da basın mensupları, savaşlar içinde haberleri pişirip bizim önümüze koyuyorlar. Bizler de sabah bu pişirilen haberleri izliyoruz veya okuyoruz. Ben bir kamu görevlisi olarak basının günümüz yaşantısında olmazsa olmaz olarak kabul ediyorum. Emniyet teşkilatı ile basının görevlerini eşit görüyorum. Bu alkışlanacak bir görevdir.”

Gazetecilerin özellikle yapılan uyuşturucu operasyonları ve bu operasyonlardaki başarılarla ilgili sorusu üzerine Aydın, “Şehrimiz stratejik bir il. 2013 yılında yapılan çalışmalarda kaçakçılık alanında 2.5 ton esrar ve 150 kilo eroin ele geçirdik. Kaçak sigara olayı da oldukça fazla. İnsanların güvenliği için bu önlemleri alıyoruz.” dedi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×