Kayseri EMITT’te tanıtıldı

İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen 18’nci EMITT – 2014 Doğu Akdeniz Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı’nda yer alan Kayseri Valiliği standı ile kente ait tarihi, kültürel ve turistik değerler dünyaya tanıtıldı.

Kayseri EMITT’te tanıtıldı
02 Şubat 2014 Pazar 14:13

İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen 18’nci EMITT – 2014 Doğu Akdeniz Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı’nda yer alan Kayseri Valiliği standı ile kente ait tarihi, kültürel ve turistik değerler dünyaya tanıtıldı. Kayseri Valisi Orhan Düzgün, açılışına katıldığı fuardaki Kayseri standında yerli ve yabancı konuklara şehir hakkında bilgiler verdi, sektörün önde gelen isimleri ile ileriye dönük çalışmaları değerlendirdi.

Kayseri’nin hem genel hem de Erciyes Kış Turizm Merkezi olmak üzere iki ayrı stantla tanıtıldığı EMITT Turizm Fuarı’nın açılışında, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, turizmi 'Barış Projesi' olarak ifade ederek, “Turizm dünyanın en demokratik ve çoğulcu sektörüdür. Sadece turizmcilerin, siyasetçilerin, yöneticilerin, sektör temsilcilerinin değil, adını sayıp sayamayacağımız birçok kimsenin, sektörün katkısı ile oluşan dünyanın en büyük barış projelerinden bir tanesidir. Dünyada hiçbir kaybedeni olmayan, en önde gelen ve yegâne sektör turizm sektörüdür. Türk turizmcisiyle gurur duyuyoruz.” dedi.

Vali Orhan Düzgün, dünya turizm sektörü alanında birçok ülkeyi ağırlayan EMITT Turizm Fuarı’nda, Kayseri standını ziyaret eden yerli ve yabancı konukları ağırladı, aralarında çok sayıda il valisi, belediye başkanı, turizm sektörü temsilcileri ve medya temsilcileri olmak üzere konukları ile yakından ilgilenerek Kayseri’nin yöresel lezzetlerinden ikram etti. Vali Düzgün, Türkiye’nin belli başlı tüm seyahat acenteleri, tur operatörleri, otelleri, 200’ün üzerinde il, ilçe, belde ve 67 ülkeden yüzlerce katılımcının yer aldığı fuarda, Kayseri’nin kültürel mirası ve turizm potansiyeli hakkında tanıtımda bulunurken, pek çok televizyon kanalına da bu yönde röportajlar verdi.

Kayseri’nin çok yönlü olarak tanıtıldığı standı ziyaret edenlere mantı, pastırma, sucuk, nevzine tatlısı ve elma gibi yöresel lezzetlerden ikram edildi, tanıtıcı broşürler verildi. 18’nci EMITT-2014 Doğu Akdeniz Uluslar arası Seyahat ve Turizm Fuarı’na Vali Orhan Düzgün’ün yanı sıra birçok ilin valisi, yabancı ülke bakanları, belediye başkanları ve kaymakamlar ile başta turizm sektöründen olmak üzere çok sayıda ziyaretçi katıldı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×