Kayseri, EMITT Turizm Fuarı’nda tanıtılacak

Kayseri Valisi Düzgün, Kayseri Turizm İşletmecileri Derneği (KAYTİD) Başkanı Enver Sungur ve yönetim kurulu üyeleri ile bazı sektör temsilcilerini makamında kabul etti.

Kayseri, EMITT Turizm Fuarı’nda tanıtılacak
26 Aralık 2013 Perşembe 15:33

Kayseri Valisi Düzgün, Kayseri Turizm İşletmecileri Derneği (KAYTİD) Başkanı Enver Sungur ve yönetim kurulu üyeleri ile bazı sektör temsilcilerini makamında kabul etti.

Toplantıda, ocak ayı sonunda İstanbul’da açılacak dünyanın en büyük turizm fuarlarından EMITT Turizm Fuarı’nda Kayseri’nin daha iyi tanıtılması yönünde görüş alışverişinde bulunuldu. Vali Düzgün, ayrıca Kayseri turizminin istenilen seviyeye ulaşmasında koordinasyonun önemine vurgu yaparak, bu alanda “Turizm Koordinasyon Kurulu” oluşturularak geleceğe yönelik plan ve projelerin oluşturulmasında birlikte karar alınacağını söyledi.

Vali Yardımcısı Yasemin Özata Çetinkaya ile İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş’un da hazır bulunduğu kabulde, KAYTİD yöneticileri ile sektör temsilcilerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Düzgün, “Kayseri’nin turizmi hepimizin ortak konusu. El ele verip birlikte çalışacağız” dedi. Vali Düzgün, Kayseri’yi “turizm potansiyeli ve değerleri yüksek bir il” olarak niteleyerek, sektörün tüm unsurları üzerinde hassasiyetle durulduğunda bu alanda başarıların kaçınılmaz olacağını söyledi.

KAYTİD’in turizm alanında yaptığı çalışmalar ile hedeflerini önemsediğini vurgulayan Vali Düzgün, turizmde gelişmiş ve söz sahibi olmuş örneklere bakıldığında koordinasyon kavramının ön plana çıktığını belirtti. Düzgün şöyle devam etti: “6 bin yıllık geçmişi, köklü medeniyetlere ev sahipliği yapmış olması, kültür mirası, tarihi yapıları, doğal güzellikleri gibi kavramları bir bütün olarak ele almamız turizm sektöründe koordineli hareket etmemiz gerekiyor. Kış turizmi ile ilgili Erciyes gibi çok büyük bir zenginliğimiz var. Hemen yanı başımızda, hatta sınırları bizim ilimiz içerisinde yer alan Kapadokya gibi bir zenginliğimiz var. Bu alanda, turizm altyapısından resepsiyon personelinin eğitimine kadar sektörün tüm unsurları üzerinde koordineli bir şekilde hassasiyetle hareket etmeliyiz. Turizm değerlerimizi, özel sektörle birlikte ilgili kurumlarımız ayrışmadan hareket ederek tanıtmalıyız. Bu anlamda fuarlardaki tanıtımlar özel anlam taşımaktadır. Ocak ayı sonunda açılacak İstanbul’daki EMITT Fuarı’nda da etkili bir şekilde yer almalıyız.”

Vali Düzgün, Vali Yardımcısı Yasemin Özata Çetinkaya’dan sektör temsilcilerinin de aktif bir şekilde yer alacağı “Turizm Koordinasyon Kurulu” oluşturulması ve düzenli toplantıların yapılmasını istedi.

KAYTİD Başkanı Enver Sungur da Vali Düzgün’ün turizm sektörü ile yakından ilgilenmesinin kendilerini mutlu ettiği gibi çalışma şevklerini de artırdığını söyledi. Dernek olarak Kayseri’nin turizm değerlerinin farkında olduklarını ve Erciyes’i çok önemsediklerini belirten Sungur, kendilerinin de turizmde koordineli hareket edilmesi gerektiğinin önemini bildiklerini vurgulayarak Vali Düzgün’ün önderliğindeki tüm çalışmaların destekçisi ve bir parçası olacaklarını dile getirdi. Ziyarete katılan dernek yöneticileri ile sektör temsilcileri de turizm alanındaki düşüncelerini Vali Düzgün’e aktardı.

Ziyaretin sonunda, KAYTİD Başkanı Enver Sungur tarafından Kayseri’de turizm sektörünün gelişmesine yönelik proje ve katkılarından dolayı Vali Düzgün’e plaket takdim edildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×