Kayseri Büyükşehir Belediye meclisi toplandı

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi, temmuz ayı toplantısını yaptı. Toplantıda ek gündem maddeleri ile birlikte toplam 83 madde görüşülerek kabul edildi.    Meclis Başkan Vekili Mehmet Savruk başkanlığında toplanan Büyükşehir...

Kayseri Büyükşehir Belediye meclisi toplandı

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi, temmuz ayı toplantısını yaptı. Toplantıda ek gündem maddeleri ile birlikte toplam 83 madde görüşülerek kabul edildi.

    Meclis Başkan Vekili Mehmet Savruk başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi, öncelikle imar plan değişikliği taleplerine ilişkin İmar Bayındırlık Komisyonu raporlarını görüştü. Temmuz ayı toplantısında Yeşilhisar-Sarıoğlan güzergahında yapılması düşünülen banliyö hattı da gündeme geldi. Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü'nün altyapısını yapması ve Büyükşehir Belediyesi tarafından araçların alınarak işletilmesi düşünülen banliyö hattı için her türlü protokol imza yetkisinin Başkan Mehmet Özhaseki'ye verilmesi talebi oybirliği ile kabul edildi. Büyükşehir Belediye Meclisi ayrıca Yeni Hal Kompleksi işletmesinin 10 yıllığına devri ile ilgili Belediye Encümenine yetki verilmesi talebini de kabul etti.

    Büyükşehir Belediye Meclisi toplantıda Şanlıurfa Valiliği'nin bir yardım talebini de görüştü. Suriye'deki iç savaş nedeniyle Şanlıurfa Valiliği'nce misafir edilen yaklaşık 150 bin Suriyeli için gıda yardımına ilişkin talep de meclis üyelerince kabul edildi.

CİHAN

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×