KAYMEK'le sağlıklı yaşam

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (KAYMEK) bünyesindeki Huzur Çınarı'nın eğitim seminerleri sürüyor.

KAYMEK'le sağlıklı yaşam
18 Aralık 2013 Çarşamba 19:18

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (KAYMEK) bünyesindeki Huzur Çınarı'nın eğitim seminerleri sürüyor. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen seminerde sağlıklı yaşamla ilgili bilgiler verildi.

Huzur Çınarı'nın, toplumun daha sağlıklı olması için düzenlediği seminerlerden birisi daha Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda yapıldı. Seminere Diyetisyen Hümeyra Taşçıoğlu katıldı. Kilo probleminin sadece kilo artışı olarak değerlendirilmemesi gerektiğini ifade eden Taşçıoğlu, "Sadece fazla kilo değil, vücuttaki yağ, kas ve su oranı çok önemli. Obezitenin neden olduğu sağlık problemleri arasında şeker hastalığı, erken yaşlanma, hipertansiyon, safrakesesi ve akciğer hastalıkları ile psikolojik rahatsızlıklar geliyor. Bel çevresi kilo ile ilgili sağlık risklerini belirlemede önemli bir ölçüt. Bayanlarda 88, erkeklerde 102 cm'den fazla olduğunda çeşitli hastalıklara yakalanma riskini artırıyor" dedi.

Kadınlardaki yağ oranının erkeklerden daha yüksek olduğunu belirten ve bu nedenle obeziteye yakalanma risklerinin daha fazla olduğunu dile getiren Hümeyra Taşçıoğlu, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite ve düzenli bir hayatın önemli olduğunu vurguladı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×