Kaymakam Katırcı: Türkiye’nin gelişmesi için vergiye ihtiyaç var

Samsun'un Bafra ilçesinde "25.Vergi Haftası" kutlamaları kapsamında tören ve bir dizi ziyaret gerçekleştirildi.

Kaymakam Katırcı: Türkiye’nin gelişmesi için vergiye ihtiyaç var
24 Şubat 2014 Pazartesi 13:08

Samsun'un Bafra ilçesinde "25.Vergi Haftası" kutlamaları kapsamında tören ve bir dizi ziyaret gerçekleştirildi.

Vergi Haftası kutlamaları, Yeni Kent Meydanı'nda Atatürk Anıtı önünde yapılan törenle başladı. Tören Bafra Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Sade tarafından anıta çelenk sunulması ile başladı. Programın sunuculuğunu Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Kurt yaptı. İstiklal Marşı'nı Altınyaprak Ortaokulu müzik öğretmeni Murat Genç ve okul korosu ile protokol birlikte okudu.
Törene Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Sade, müdür yardımcısı Ahmet Görkem, Bafra Mal Müdürü Tuğrul Naki Güner, kurum çalışanları ile öğrenciler katıldı.
Meydandaki törenden sonra Bafra Kaymakamı Ali Katırcı’yı ziyaret eden Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Sade, Müdür Yardımcısı Ahmet Görkem ve personel Vergi Haftası çerçevesinde yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Bafra Kaymakamı Ali Katırcı ise,’’ Türkiye'nin gelişmesi için vergiye ihtiyaç vardır. Devletlerin varlıklarını sürdürebilmesi için hayati önem taşıyan unsurların başında ekonomi gelmektedir. Güçlü, bağımsız devlet ekonomilerinin temel kaynağı ise vergidir. Vergi toplamak devletlerin genel ve mali politikalarının uygulanmasında ve sermaye hareketlerinin kontrol edilmesinde etkin bir yöntemdir. Ülkemizin güçlenmesi ve kalkınması için topyekün kalkınmamız için vatandaş olarak vergi ile ilgili görevlerimizi yerine getirmek zorundayız.’’ dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×