Kayıp üsteğmenin arandığı bölgede kemik parçaları bulundu

Aydın Köşk İlçe Jandarma Komutanı olarak görev yaparken tatil için geldiği Bursa'da kaybolan Üsteğmen Kazım Topaç'ın (30) arama çalışmaları sürüyor.

Kayıp üsteğmenin arandığı bölgede kemik parçaları bulundu
16 Ocak 2014 Perşembe 14:33

Aydın Köşk İlçe Jandarma Komutanı olarak görev yaparken tatil için geldiği Bursa'da kaybolan Üsteğmen Kazım Topaç'ın (30) arama çalışmaları sürüyor. Polis, jandarma, orman bölge müdürlüğü ve arama kurtarma ekiplerinin birlikte gerçekleştirdiği aramalarda, kayıp üsteğmenin silahının bulunduğu bölgenin yakınlarında 2 adet kemik ve pantolon parçası daha bulundu. Arama çalışmalarını kayıp üsteğmenin babası, kız kardeşi ve yakınları da takip etti.

    26 Nisan 2013'te izinli olarak geldiği Bursa'da kaybolan Üsteğmen Kazım Topaç'ın silah ve çantası önceki gece Uludağ'ın eteklerinde bulunmuştu. Bu gelişmenin ardından dün başlayan arama çalışmalarında 2 poşet kemik parçası, kırık CD ve 3 bazı kemik parçaları daha bulundu.

    Dün akşam saatlerinde havanın kararmasının ardından aramalara son veren güvenlik güçleri ve arama kurtarma ekipleri, bugün sabahın erken saatlerinden itibaren çalışmalara yeniden başladı. Arama köpeklerinin de destek verdiği çalışmaları kayıp üsteğmenin yakınları da katıldı. Topaç'ın silahı, dizüstü bilgisayarı ve çantasının bulunduğu bölgedeki mağaralar bile didik didik arandı.

    Baba İsmail Topaç ile üsteğmenin kız kardeşi çalışmaları yaşlı gözlerle izledi. Bugünkü çalışmalarda 2 adet kemik daha bulunduğu ve incelemeye alındığı açıklandı. Çalışmaların yürütüldüğü Zeyniler köyü civarına polis sivil araçların geçmesine izin vermiyor. Sabah saatlerinde basın mensuplarının araçlarına da izin verilmezken ilerleyen saatlerde gazeteciler arama kurtarma ekiplerinin bulunduğu bölgeye alındı. Çalışmalar kapsamında bulunan kemikler Adli Tıp Kurumu'nda incelemeye tabi tutulacak. CİHAN

Kayıp üsteğmenin arandığı bölgede kemik parçaları bulundu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×