Kayınbiradelerini Öldüren Zanlı: Eşimin Üstünde Görünce Vurdum

Antalya'da kayınbiraderi Şahin Arık'ı sopayla döverek öldüren Selçuk Baydar savunmasında, 'Şahin'i eşimin üzerinde görünce elime odun alıp kafasına vurdum' dedi.

Kayınbiradelerini Öldüren Zanlı: Eşimin Üstünde Görünce Vurdum
13 Mart 2015 Cuma 12:30

Antalya'da eşine tecavüze kalkıştığını iddia ettiği kayınbiraderi Şahin Arık'ı sopayla döverek öldüren Selçuk Baydar, 'Şahin'i eşimin üstünde görünce elime odun alıp kafasına bir yada iki kere vurdum' dedi.

Antalya'da geçen sene 22 Haziran tarihinde polisi arayan 36 yaşındaki Selçuk Baydar, kayınbiraderi 23 yaşındaki Şahin Arık'ı öldürdüğünü ihbar etti. İhbar üstüne Selçuk Baydar'ın Güzelbağ Mahallesi Ebru Sokak'ta oturduğu tek katlı bağımsız eve giden polis, Şahin Arık'ın cesedini buldu. Selçuk Baydar'ın, kayınbiraderinin cebindeki parayı ve motosikletini de alarak benzeri 27 yaşındaki Döndü Baydar ile ortak belde dışına kaçtığını belirleyen Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, çiftin Aksaray'a gittiğini saptama etti. Bu arada yine Antalya'ya dönen çift, Etiler Mahallesi'nde yolda yürürken yakalandı. Tutuklanan Baydar çifti hakkında, 'tasarlayarak yakın akrabayı öldürmek' ve 'kişinin ölmesinden yararlanarak hırsızlık yapmak'tan Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

KOLAYLA BAYILTIP TECAVÜZ ETTİ

Baydar çifti, davanın ilk duruşmasında enteresan iddialarda bulundu. Döndü Baydar, anne babasının küçük yaşta ayrıldığını, 12 sene evvela amca oğlu Selçuk Baydar'a kaçarak evlendiğini belirterek, şöyle dedi: 'İstanbul'a yerleşmiştik. Eşim kullandığı uyuşturucu madde itibarıyla tutuklandı. İstanbul'da tek başına kalınca bizi çocuk yaşta terk eden Antalya Varsak'taki annemin yanına sığınmak mecburiyetinde kaldım. Evde, annemin ikinci evliliğinden dünyaya gelen bey kardeşim Şahin Arık da kalıyordu. Anne bir baba ayrı bulunan Şahin Arık beni taciz ediyordu. Ben kendisine kardeş olduğumuzu söyledim. Bu tacizler bir vakit devam etti. Sonra benden özür diledi. Bir gün bana getirdiği kolayı içirdi. Bu kolayı içtikten sonra kendimden geçmişim. Kendime geldiğimde cinsel saldırıya uğradığımı anladım. Ayrıca cep telefonuyla fotoğraflarımı da çekmiş.'

'CEP TELEFONUMA MESAJLAR ATIYORDU'

Bu fotoğraflarla kardeşinin tehdit ettiğini, kendisiyle ortak olmazsa 'Bu fotoğrafları cezaevindeki eşine de gösteririm' dediğini ileri devam eden Döndü Baydar, kocası cezaevinden çıktıktan sonra da tacizlerin devam ettiğini söyledi. Eşi cezaevinden çıkınca Antalya'ya geldiğini ve bir diğer eve taşındıklarını izah eden Döndü Baydar, üvey kardeşinin cep telefonuna mesajlar attığını, bunları gören eşinin de vaziyetten keyifsiz olduğunu anlattı. Baydar hadise günü de kimsenin olmadığı sırada eve gelen Şahin'in kendisini taciz etmeye başladığını, bu sırada unuttuğu cep telefonunu almak için kocası Selçuk Baydar'ın eve geldiğini söyleyen Döndü Baydar, 'Selçuk'un geldiğini görmedim. Sadece Şahin'in kafasına odunla bir kere vurduğunu gördüm. Ben bayılmışım. Ayıldığımda Şahin baygındı. Şahin ayılmayınca motosiklete binerek evden ayrıldık' dedi.

'POLİSE TESLİM OLMAYA KARAR VERDİM'

Şahin Arık'ın eşine kalp içeren mesajlar göndermesi üstüne keyifsiz olduğunu izah eden Selçuk Baydar, hadise günü saat 21.30 sularında evine gittiğinde, eşinin çığlıklarını duyduğunu söyledi. Evin perdesi açık penceresinden bakınca Şahin'i eşinin üstünde gördüğünü, bunun üstüne eline bir odun alıp içeri girip kafasına bir yada iki kere vurduğunu izah eden Selçuk Baydar, 'Bu sırada eşim de kendinden geçmişti. Şahin'e baktığımda soluk almıyordu. Eşimi Aksaray'daki ailemin yanına yerleştirip polise teslim olmaya karar verdim. Şahin'in motosikletiyle Akseki'ye kadar gittik. Oradan da Aksaray'a gittik. Aksaray'a gidince polise telefon açarak vaziyeti bildirdim' diye konuştu.'ABLASINA UYGUNSUZ DAVRANIŞINI GÖRMEDİM'

Duruşmada müşteki şekilde ifadesi tahsil edilen öldürülen Şahin Arık'ın ve Döndü Baydar'ın anası 52 yaşındaki Emine Arık ise damadını suçladı. Emine Arık, 'Kızım Döndü ile takribî 3 sene evvela birbirimizi bulduk. Kocası cezaevine fikir Döndü yanımıza gelmişti. O vakit ikinci evliliğimden Şahin askerdeydi. Askerden geldikten kısa vakit sonra Döndü'nün kocası cezaevinden çıkıp Antalya'ya geldi. Bir vakit bizde kaldılar. Sonra ayrı ev tuttular. Şahin'in ablasına uygunsuz bir davranışını görmedim. Sanıklardan şikayetçiyim' dedi.

'ANNEM HER ŞEYİN BİLİNCİNDE'

Döndü Baydar'ın öz kardeşi 25 yaşındaki Ahmet Baydar ise amcasının oğlu bulunan eniştesi Selçuk Baydar'ın uyuşturucu bağımlısı olduğunu söyledi. Cezaevine de bu sebepten dolayı düştüğünü izah eden Ahmet Baydar, Şahin ile ablası içinde bir ilişki olmadığını söyledi. Selçuk Baydar'ın böyle bir ilişkiden şüphelendiğini, hatta kendisine de bundan bahsettiğini izah eden Ahmet Baydar, 'Ben Döndü'ye de bu konuyu sordum. Döndü bana Şahin ile içinde bir şey olmadığını söyledi' diye konuştu. Selçuk Baydar ise 'Ahmet doğruları söylerse evinden, çoluğundan, çocuğundan olacaktır' dedi. Döndü Baydar ise annesine seslenerek 'Annem her şeyin bilincinde. Yazıklar olsun ona' dedi.

Mahkemede sanık avukatları müvekkillerinin tahliyesini istedi. Bu ilginin 10 Nisan günü dosya üstünden değerlendirilmesine karar verici mahkeme heyeti, duruşmayı 30 Nisan tarihine erteledi.
Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×