Kavurmacı'nın ofisindeki zarfta ''FETÖ“ izi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün iş dünyası yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan ancak hastalığı sebebiyle serbest bırakılan iş adamı Mustafa Şevki Kavurmacı'nın ofisinde bulunan bir zarfın üzerinde, bir inşaat firmasının tüm hisselerinin ''hizmet"e ait olduğu yazıyor

Kavurmacı'nın ofisindeki zarfta ''FETÖ“ izi
09 Eylül 2016 Cuma 17:11

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan ancak hastalığı sebebiyle serbest bırakılan iş adamı Mustafa Şevki Kavurmacı'nın ofisinde bulunan bir zarfın üzerinde, bir inşaat firmasının tüm hisselerinin "hizmet"e ait olduğu yazıyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'ndan sorumlu Başsavcıvekili İsmail Uçar tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve daha sonra sağlık sorunları nedeniyle savcılık talimatıyla serbest bırakılan iş adamı Mustafa Şevki Kavurmacı’nın iş yerinde ele geçirilen bir zarfın üzerindeki yazı dikkati çekti.

Zarfın üzerinde, bir inşaat firmasının hisselerinin tamamının ''hizmet"e ait olduğu yönünde ifade yer alıyor.

Emniyetteki sorgusunda, ele geçirilen bu zarfa ve ''hizmet'' ibaresine ilişkin soruları yanıtlayan Kavurmacı'nın, ''Benim Bank Asya'da bulunan hisselerimden ve hesabımdan bana danışılmadan bu inşaat firmasına aktarmış olabilir. Bu firmada hissem olup olmadığından haberdar değilim. Zarf üzerindeki yazıda geçen hizmet 'Gülen Hareketi'dir ancak yazının kime ait olduğunu bilmiyorum. Bu firmayı daha sonradan sattıklarını duydum. Bu konuları muhasebe müdürüm bilir.'' dediği belirtildi.

Savcılık, Kavurmacı'nın bu ifadesi üzerine söz konusu şirketle ilgili ayrıntılı inceleme başlattı.
Kavurmacı'nın ofisinde yapılan aramalarda, aralarında profesörlerin de bulunduğu birçok akademisyene ait CV'ye de rastlandı.


Etiketler; #FETÖ

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×