Katledilen Türkmenler için gıyabi cenaze namazı kılındı

Sivas’ta Irak'ta terör örgütü IŞİD tarafından katledilen Türkmenler için gıyabi cenaze namazı kılındı. Cuma Namazı'na müteakip Ulu Cami'de kılınan cenaze namazına çok sayıda vatandaş katıldı.Ülkü Ocakları Sivas Şubesi'nin organizasyonu...

Katledilen Türkmenler için gıyabi cenaze namazı kılındı
27 Haziran 2014 Cuma 17:58

Sivas’ta Irak'ta terör örgütü IŞİD tarafından katledilen Türkmenler için gıyabi cenaze namazı kılındı. Cuma Namazı'na müteakip Ulu Cami'de kılınan cenaze namazına çok sayıda vatandaş katıldı.

Ülkü Ocakları Sivas Şubesi'nin organizasyonu ile Irak'ta katledilen Türkmenler için çok sayıda vatandaşın katıldığı gıyabi cenaze namazı kılındı.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanı Turan Gazi Yalçındağ, namaz sonrası yaptığı açıklamada, Türkmenlerin Irak’ta sahipsiz kaldığını anlattı. Korkunç katliam haberleri geldiğini İŞID’ın işgalleri sonrası Irak Polisinin Türkmenleri katlettiğini söyledi. Yalçındağ bu nedenle Ülkü Ocakları olarak Ulu Cami’de gıyabi cenaze namazı kıldıklarını anlatarak, Ülkü Ocakları Genel Merkezi ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin desteği ile Türkmenler için yardım kampanyası başlatacaklarını sözlerine ekledi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×