Kastamonu'da 'Herkes O'nu Okuyor' yarışması yapılacak

Hz. Muhammed (SAV)'i daha iyi tanımak ve tanıtmak için yola çıkan Peygamber Yolu Derneği, "Herkes O’nu Okuyor" kampanyasını başlattı.

Kastamonu'da 'Herkes O'nu Okuyor' yarışması yapılacak
18 Ocak 2014 Cumartesi 12:58

Hz. Muhammed (SAV)'i daha iyi tanımak ve tanıtmak için yola çıkan Peygamber Yolu Derneği, "Herkes O’nu Okuyor" kampanyasını başlattı. Hayatı, güzel ahlâkı ve barışçıl kişiliğinin anlatılacağı kampanya sonunda yapılacak sınavda dereceye girenler, mükafat olarak umreye gönderilecek.

Peygamber Yolu Derneği ile Kastamonu Eğitimciler Derneği (KASEDER) arasında düzenlenen protokol sonucunda yapılacak yarışmayı, KASEDER Başkanı Mustafa Özcan bir basın toplantısıyla tanıttı. Özcan, yaptığı konuşmada, “Bu kampanya, önce İstanbul Kongre Merkezi’nde tanıtıldı. Türkiye ve dünyada 7’den 70’e herkesi Efendimiz (SAV) ile ilgili kitapları okumaya teşvik eden yarışmada, Efendimiz (SAV)'in doğru ve aydınlatıcı bilgilerle daha yakından tanınması sağlanacak. Türkiye ve Avrupa’da yapılacak sınavlarda kazananlar ödüllendirilecek. Dernek olarak, Efendimiz (SAV)'in 7 bin 600 gün içinde ne yaptığının arayışı içerisindeyiz. Kampanyanın internet sitesi 'www.herkesonuokuyor.com'da, Peygamberimiz’in her gününü inceleyen bir çalışma yapıldı. Bir vahiy gelmeden önce Efendimiz (SAV) ne yaptı, kime ne dedi? Bunları anlatmak, Peygamber Efendimiz (SAV)'i herkesin tanıması, adının her yere ulaşması amacımızdır. Efendimiz (SAV)'e ne kadar iman ettiğimiz, O'nu ne kadar tanıdığımızla doğru orantılıdır. Maalesef, Efendimiz (SAV)'i çok derinlemesine tanımıyoruz. Toplumumuzun yeniden O'nu tanıması adına bir seferberlik başlatıldı.” dedi.

HER YAŞTAN İNSAN O'NU OKUYACAK

Yarışmada ortaokul, lise ve yetişkinler için üç kategoride belirlenen kitaplar okunacak. Ortaokul için Rahime Kaya’nın "Efendiler Efendisi Hz. Muhammed", lise için Reşit Haylamaz’ın "Efendimiz", yetişkinler için ise Fethullah Gülen Hocaefendi’nin "Sonsuz Nur" serisi okunacak. Kastamonu'da 18 Ocak-24 Mart 2014 arasında bu kitapları okuyan herkes sınava tâbi tutulacak. Sınavların kategori birincileri, çeşitli ödüller alacak. En büyük ödül ise umre olacak. 31 Mart-12 Nisan arasında Türkiye ve Avrupa’da belirlenen 106 noktada yarışmaya katılacakların, "www.herkesonuokuyor.com" internet sitesinden müracaat etmesi gerekiyor.

KASEDER Başkanı Özcan, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Kampanya, insanların Efendimiz’i okumasına teşvik amaçlı yapılıyor. Sadece bir yıllık bir program değil, önümüzdeki yıllarda da tekrarlanacak. Her yıl Peygamberimiz’in bir yönü ön plana çıkarılacak. Efendimiz’i tanımadığımız çok aşikâr. Tanısaydık, belki bugünkü durumumuz çok farklı olurdu. Mevlid Kandili’yle Kutlu Doğum arasındaki maneviyatlı atmosferden de istifade ederek Peygamber Efendimiz’i anlatmayı istiyoruz. Ülkemizin en büyük ihtiyacı, o manevi atmosfer.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×