KASİF Başkanı Osman Reis: Yaşanan felaket yüreklerimizi kanattı

Karadeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (KASİF) Başkanı Osman Reis, Manisa’nın Soma ilçesinde kömür ocağında meydana gelen faciada hayatını kaybedenler ve yararlılarla ilgili taziye ve geçmiş olsun mesajı yayınladı.Yayınladığı...

KASİF Başkanı Osman Reis: Yaşanan felaket yüreklerimizi kanattı
14 Mayıs 2014 Çarşamba 13:58

Karadeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (KASİF) Başkanı Osman Reis, Manisa’nın Soma ilçesinde kömür ocağında meydana gelen faciada hayatını kaybedenler ve yararlılarla ilgili taziye ve geçmiş olsun mesajı yayınladı.

Yayınladığı mesajda ülke olarak Soma’da yaşanan büyük felaketin yürekleri kanattığının altını çizen KASİF Başkanı Reis mesajında şunlara yer verdi:

“Ailesinin ekmek parasını kazanmak için çok zor şartlar altında çalışan madenci kardeşlerimizin yaşadığı büyük felaketten dolayı hepimizin yüreği kan ağlıyor. Yaşanan faciada yüksek rakamlara ulaşan can kayıplarımız ve yaralananlar ülkemizi çok derin bir üzüntüye boğdu. Söylenecek hiçbir söz yaşamını yitirenlerin yakınlarının yaşadığı acıyı teselliye yetmez. Ülke olarak elimizden hayatını kaybedenlere ve yeni ölümlerin meydana gelmemesi için Yüce Allah’a dua etmekten başka bir şey gelmez.” dedi.

Hiçbir şeyin bir insan canından daha değerli olmadığının altını çizen Reis, şunları bildirdi: “Bundan sonra bu tür acılar yaşamamak için madenlerimizde en üst düzey güvenlik tedbirlerinin alınması ve denetimlerin yapılması konusunda en üst düzey hassasiyetin gösterilmesi gerekiyor.” Reis, "Soma'da hayatını kaybeden madencilerimize Yüce Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifa, ailelerine sabır dilerim. Halen madende mahsur kalan işçi kardeşlerimizin bir an önce kurtarılması umut ederim.”

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×