Karşıt görüşlü öğrencilerin kavgasında masalar, sandalyeler havada uçuştu

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde (ESOGÜ) karşıt görüşlü gruplar arasında stant meselesinden dolayı kavga çıktı. Özel güvenlik görevlilerin önlemeye çalıştığı kavgada sandalyeler, masalar havada uçuştu.Olay, Eskişehir Osmangazi...

Karşıt görüşlü öğrencilerin kavgasında masalar, sandalyeler havada uçuştu
30 Nisan 2014 Çarşamba 16:18

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde (ESOGÜ) karşıt görüşlü gruplar arasında stant meselesinden dolayı kavga çıktı. Özel güvenlik görevlilerin önlemeye çalıştığı kavgada sandalyeler, masalar havada uçuştu.

Olay, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Meşelik Kampüsünde bulunan Meşelik Kafe önünde gerçekleşti. Alperen Ocakları mensubu öğrenciler ve sol görüşlü öğrenciler arasında stant açma meselesinden dolayı tartışma başladı. Tartışmalar büyüyünce 2 gruptan okulun diğer öğrencileri de kafe önünde toplandı. Özel güvenlik görevlileri tartışma büyümesin diye grupları sakinleştirmek için mücadele etti. Ancak bir süre slogan atan gruplar daha sonra birbirlerine girdi. Çıkan arbedede sandalye, masa, şişe ve taşlar fırlatılmaya başlandı. Güvenlik görevlilerin araya girerek ayırmaya çalıştığı gruplar zorlukla sakinleştirildi. Ardından olay yerine çevik kuvvet ekipleri çağrıldı. Ekipler her iki grup arasına güvenlik bariyeri örerek tedbir aldı.

Grupların gergin bekleyişi sürüyor. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×