"Karşında dik duruyorum aşkım"

Kabil'de şehit olan Uzman Çavuş Adem Şengül'ün eşi Nurgül Şengül eşinin naaşı karşısında göz yaşlarına boğuldu.

27 Şubat 2015 Cuma 17:58

Afganistan’ın başkenti Kabil’de bomba yüklü vasıta ile düzenlenen saldırıda şehit bulunan Piyade Uzman Çavuş Adem Şengül’ün(38) cenazesi Samsun’a getirildi. Sedye üstünde eşinin naaşını karşılaşan Nurgül Şengül, “Karşında dik duruyorum aşkım” dedi.

Afganistan’daki Kıdemli Sivil Temsilcisi Büyükelçi İsmail Aramaz’ı almak üzere Kabil’deki Türk Görev Kuvvet Komutanlığı’ndan Türkiye Büyükelçiliği’ne gelen iki zırhlı araca, yol kenarında duran bomba yüklü bir vasıta ile düzenlenen saldırıda şehit bulunan Piyade Uzman Çavuş Adem Şengül’ün naaşı saat 15.20’de askeri uçakla Samsun-Çarşamba Havalimanı’na getirildi.

Şehidin naaşının gelişinde şehidin anası ve babası ayakta durmakta güçlük çekerken, şehidin benzeri Nurgül Şengül ise sedye ile havaalanına gelebildi. Türk Hava Kuvvetleri’ne ilişkin bir uçakla Samsun’da gelen Şehit Adem Şengül’ün naaşı İlkadım Belediyesi ilişkin cenaze aracına konuldu. Şehidin benzeri Nurgül Şengül ise sedyeden kalkarak “Karşında dik duruyorum aşkım” diye konuştu.

Şehit Adem Şengül’ün naaşı cenaze namazının kılınacağı Büyük Cami’ye götürüldü.

Havalanındaki karşılamaya Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve benzeri Eda Kılıç, halk müessese ve müessese temsilcileri ile askeri erkan katıldı.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×