KARSİAD: Kardeşliğimiz zedeleniyor

Konya’nın Karapınar ilçesinde basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelen Karapınar Sanayici ve İşadamları Derneği (KARSİAD) yetkilileri, Hizmet Hareketi’ne yönelik iftira ve karalama kampanyasında kardeşliği zedeleyecek sözlerden vazgeçilmesini iste.

KARSİAD: Kardeşliğimiz zedeleniyor
28 Ocak 2014 Salı 17:48

Konya’nın Karapınar ilçesinde basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelen Karapınar Sanayici ve İşadamları Derneği (KARSİAD) yetkilileri, Hizmet Hareketi’ne yönelik iftira ve karalama kampanyasında kardeşliği zedeleyecek sözlerden vazgeçilmesini istedi.

KARSİAD Başkanı Şenol Mutlu, "Öncelikle içirişinde bulunduğumuz durumdan kimse memnun değildir. İlçemizde ve her yerde her kesimden gönüllüleri olan ve kamu yararına hizmet eden sivil bir harekettir. Bütün derdimiz, bağlı bulunduğumuz TUSKON’un da kuruluş amaçlarından olan verimliliği artırmak, işadamlarımızın dışa açılan pencerelerini artırmak ve katkı sağlamaktır. Bu amaç çerçevesinde KARSİAD olarak, ilçemizdeki kamu kurumları, yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içinde çalışmaya özellikle önem vermekteyiz. Karalamalarla, iftiralarla kardeşliğimiz birlikteliğimiz zedelenecektir." dedi. Başkan Mutlu ayrıca KARSİAD faaliyetleri hakkında gazetecilere bilgi verdi.

Hizmet Hareketi’nin bütün dünya tarafından kabul gördüğünü söyleyen KARSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Kurtay ise "Dünya adına hiçbir beklenti içine girmeyen, yıllarca çalışan ve bir evi dahi olmayan, dünyada barışı, kardeşliği, huzuru en çok isteyen Hizmet insanlarını huzursuzluğun sebebiymiş gibi göstermeye çalışmaktan, bu insanları rencide etmekten, kardeşlik hukukumuzu zedeleyen bu tür davranışlardan bir an önce vazgeçilmelidir. Bu insanlar rencide oluyorlar. Bu zamana kadar, her yerde destek ve takdir gören bu hizmet hareketinin bu dönemde nefret söylemlerinden vazgeçilerek yine aynı şekilde dostane tavırlar beklemekteyiz." şeklinde konuştu.

Kahvaltıya katılan Karapınar Gazeteciler Cemiye Başkanı Hikmet Peker ise "Öncelikle böyle bir sohbette bulunmaktan çok memnun oldum ve davet ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. İşadamları derneğinizin faaliyetlerini biliyorum ve ilçemizin yurt içi ve yurt dışı gezileri ile daha verimli iş gücüne sahip olacağı kanısındayım." ifadelerini kullandı.

Kurtay 100. Yıl Tesisleri'nde gerçekleşen programa KARSİAD Başkanı Şenol Mutlu, Yönetim Kurulu üyelerinden Ramazan Kurtay, Mustafa Tuna, Mehmet Mübah Arı, Hüseyin Düzenli, Genel Sekreter Ahmet Eski ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve üyeleri katıldı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×