Karnesini alan Uludağ'a koştu, pistler doldu taştı

Kuraklık nedeniyle sezona kötü bir başlangıç yapan Türkiye'nin en önemli kayak merkezlerinden Uludağ'da kar sevinci yaşanıyor.

Karnesini alan Uludağ'a koştu, pistler doldu taştı
27 Ocak 2014 Pazartesi 13:18

Kuraklık nedeniyle sezona kötü bir başlangıç yapan Türkiye'nin en önemli kayak merkezlerinden Uludağ'da kar sevinci yaşanıyor. Kar yağışının okulların tatil olduğu döneme denk gelmesiyle karnesini alan öğrenciler zirveye akın etti. Kar yağışı ve yoğunluk, tesis sahiplerinin de yüzünü güldürdü.

    Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre Uludağ'daki kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı. Hava sıcaklığının eksi 2 dereceye kadar düştüğü zirvede kar yağışının aralıklarla 4 gün devam etmesi bekleniyor.

    YOĞUN SİS ETKİLİ

    Sabah saatlerinde etkili olan yoğun ise görüş mesafesinin zaman zaman 3 metreye kadar düşmesine sebep oldu. Pistler kayak yapan insanlar zor anlar yaşadı. Özellikle Uludağ'a çıkmaya çalışan araç sürücüleri, yoğun sis nedeniyle sıkıntılarla karşılaştı.

    PİSTLER DOLDU TAŞTI

    Kar yağışını fırsat bilen tatilcilerin Uludağ'a gelmesiyle pistlerde büyük bir yoğunluk yaşandı. Çocuklarını karne hediyesi olarak Uludağ'a getiren ailelerin yanı sıra, öğrenci grupları ve çevre şehirlerden otobüslerle gelen kayakseverler, renkli görüntüler oluşturdu. Kayak yaparken düşüp kalkan insanlar, pistlerde renkli görüntüler oluşturdu.

    TATİLCİLERİN KAR SEVİNCİ

    Vatandaşlar, kar yağışının kendilerini sevindirdiğini dile getirdi. Tatili Uludağ'da geçirmek istediklerini belirten kayakseverler, yoğun sisten şikayet etti. Çevre şehirlerden otobüslerle geldiklerini söyleyen öğrenciler ise hem yolların buzlu olmasından hem de pistlerdeki yüksek fiyatlardan yakındı. Gençler, öğrencilere indirim yapılmasını istedi.

    TESİS SAHİPLERİ MEMNUN

    Öte yandan, kar yağışının gecikmesi nedeniyle sıkıntılı dönemler yaşayan tesis sahipleri de kar yağışının kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Ağaoğlu Otel Müdürü Murat Pınarcı, doluluk oranının yüzde yüze ulaştığını belirtti. Kar yağmadığı için Ocak ayının sıkıntılı geçtiğini vurgulayan Pınarcı, kar yağışının başlamasıyla pistlerin açıldığını, insanların da mutlu olduğunu kaydetti. Pınarcı, çocuklarıyla Uludağ'a gelen insanların bayram yaptığını dile getirdi. CİHAN

Karnesini alan Uludağ'a koştu, pistler doldu taştı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×