Karnelerini doktorların elinden aldılar

Ülke genelinde yarın yaklaşık 17 milyon öğrenci ile 800 bin öğretmen sömestre tatiline girecek.

Karnelerini doktorların elinden aldılar
23 Ocak 2014 Perşembe 15:33

Ülke genelinde yarın yaklaşık 17 milyon öğrenci ile 800 bin öğretmen sömestre tatiline girecek. Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yatarak tedavi gören ve eğitimlerini hastane sınıfında devam ettiren 17 öğrenci ise karnelerini bugün almanın sevincini yaşadı.

Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle hastane bünyesinde açılan ‘hastane sınıfı’ hastanede yatarak tedavi gören çocukların eğitimlerinin aksamamasını sağlıyor bir yandan da onlara moral veriyor. Öğretmen Ümmühan Keyif Koç ile Hızır Yıldız, birleştirilmiş sınıf uygulaması ile halen 17 öğrenciye eğitim veriyor. Yarın 17 milyon öğrenci karne almaya hazırlanırken hastane sınıfında karne sevinci bir gün önce yaşandı. Öğrenciler hazırladıkları şiirleri velilere seslendirirken bir hayli heyecanlı oldukları gözlendi.

Üç gündür hastanede tedavi gördüğünü belirten Kestel Şehit İsmail Özbek İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Selin Koparan, "Burada tedavi oluyordum, karnemi almanın sevincini yaşıyorum.” dedi. 6 gündür hastanede tedavi gören ilkokul 1. sınıf öğrencisi Beritan Ülgen ise karnesinde zayıf olmadığını söyledi. Veliler de hastanede verilen eğitimden memnun olduklarını dile getirdi.

Öğretmen Hızır Yıldız ise şunları kaydetti: "Hastanede yatarak tedavi gören çocukların eğitimlerini aksatmamak hem de onlara moral olsun diye çalışmalarımızı sürüyor. 2 öğretmeniz ile. Ülke genelinde milyonlarca çocuk karne alırken buradaki çocuklar da bundan mahrum kalmasın diye karne sevincini yaşatmak istedik. Yatarak tedavi gören 17 öğrencimiz var."

Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Karadağ da "Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğümüz proje ile yatarak tedavi gören çocuklarımıza tüm okullarda uygulanan müfredat uygulanmaktadır. Akıllı tahtamız da var. Karne sevincinden mahrum kalmasınlar diye karnelerini verdik.” dedi.

Hastanede tedavi gören çocukların karne sevincine ortak olan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Yavuz Baştuğ, “Hastane okulumuz hizmet veriyor. Öğrencilere hastane ortamında bile yalnız olmadıklarını hissettiriyoruz. Sömestre tatiline girerken, okulunda olmayan öğrencilere burada, hastane okulunda karnelerini veriyoruz. Bu yavrularımız da hastane ortamında hastalıklarla baş etmeye çalışırken bu karne sevincini de yaşamış oluyorlar." diye konuştu.

Hastanedeki karne törenine Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Rüstem Aşkın ve Hastane Müdürü Ensar Güveli ve hastane personeli de katıldı. CİHAN

Karnelerini doktorların elinden aldılar


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×