Kardeş okul öğrencileri havalimanı ve emniyeti gezdi

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü’nün 'Kardeş Okul' olarak belirlediği Hacı Nuh Nuhoğlu İlkokulu öğrencileri hava limanının gezdi.

Kardeş okul öğrencileri havalimanı ve emniyeti gezdi
22 Ocak 2014 Çarşamba 13:43

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü’nün 'Kardeş Okul' olarak belirlediği Hacı Nuh Nuhoğlu İlkokulu öğrencileri hava limanının gezdi. Uçakları ilk kez yakından gören öğrenciler, büyük mutluluk yaşadı.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü'nün koordineli çalışmaları sonucu eğitim ve öğretime katkı yapmak amacıyla şehir dışından göç alan ailelerin ağırlıklı olduğu öğrencilerin sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetleri açısından desteklenmesi amacıyla bir okul, İl Emniyet Müdürlüğü'nün 'Kardeş Okulu' olarak tespit edilmişti. Proje kapsamında, okulda eğitim gören 18 çocuğa yönelik Çocuk Şube Müdürlüğü koordinesi ve Erkilet Havaalanı Şube Müdürlüğü görevlilerince havaalanı gezdirilerek tanıtıldı. Çocuklar, ilk kez havalimanında uçakları yakından gördü.

'Her Çocuğun Bir Hayali Olsun, Hayalleri Gerçek Olsun' projesi kapsamında, Çocuk Şube Müdürlüğü ile Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri nezaretinde Salih Avgın Paşa Ortaokulu'nda öğrenim gören 30, Sadiye Nuhoğlu Ortaokulu'nda öğrenim gören 20, Ali Osman Özel Ortaokulu'nda öğrenim gören 30 çocuk, müdürlük hizmet binalarından Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü gezdirildi. Polislik mesleğinin tanıtımı yapılarak, çocuklara ikramlarda bulunuldu.
CİHAN

Kardeş okul öğrencileri havalimanı ve emniyeti gezdi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×