Karaman'da sınai tüpleri denetlendi

Karaman'da bulunan hastaneler ve sanayi tesislerinde kullanılan sınai tüpler Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü denetçileri tarafından denetlendi.    Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarılı yaptığı açıklamada,...

Karaman'da sınai tüpleri denetlendi
11 Haziran 2014 Çarşamba 11:58

Karaman'da bulunan hastaneler ve sanayi tesislerinde kullanılan sınai tüpler Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü denetçileri tarafından denetlendi.

    Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarılı yaptığı açıklamada, “Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Genel Müdürlüğü'nce 2014 Yılı Denetim Programında Haziran ayı içerisinde Müdürlüğümüz için programlanan “Kullanımdaki Sınai Gaz Tüpleri” denetimi Konya, Eskişehir ve Denizli İl Müdürlüklerinden gelen denetçilerin koordinatörlüğünde Müdürlüğümüz Şube Müdürü Emine Payidar ile Mühendis E. Celalettin Bektaş’ın da katılımıyla 4-5 Haziran 2014 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir. İlimizde hizmet veren hastaneler ile sanayi tesislerinde yapılan denetimlerde; kullanımdaki tüplerde fiziksel kontrolün yanı sıra yönetmelik gereği tüplerin üzerinde yer alması gereken işaretler kontrol edilmiştir. Fiziksel kullanılması risk teşkil eden tüplere (şişkinlik, oyuk, çatlak, korozyon vb.) için test/muayeneye gönderilme ya da imha imkânı sağlanmış, işareti okunamayan tüplere 'Yüzey temizleme etiketi' yapıştırılarak, yüzey temizleme işleminden sonra denetim yapmak üzere ayrılmıştır." dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×