Karaman'da da Herkes O'nu Okuyor

Hz. Muhammed'in (SAV) hayatını öğrenmeye, O'nu örnek almaya teşvik etmek amacıyla Peygamber Yolu Derneği tarafından başlatılan "Herkes O’nu Okuyor" isimli proje bütün Türkiye'de tanıtılıyor.

Karaman'da da Herkes O'nu Okuyor
23 Ocak 2014 Perşembe 13:33

Hz. Muhammed'in (SAV) hayatını öğrenmeye, O'nu örnek almaya teşvik etmek amacıyla Peygamber Yolu Derneği tarafından başlatılan "Herkes O’nu Okuyor" isimli proje bütün Türkiye'de tanıtılıyor.

Projenin Karaman İl Koordinatörü ve Karaman Eğitim Gönüllüleri Derneği’nin (KAREGDER) Başkan Yardımcısı Abdulkadir Gök, düzenlediği basın toplantısında, "Bu kampanya, önce İstanbul Kongre Merkezi’nde tanıtıldı. Türkiye ve dünyada 7’den 70’e herkesi Efendimiz (SAV) ile ilgili kitapları okumaya teşvik eden yarışmada, Efendimiz'in (SAV) doğru ve aydınlatıcı bilgilerle daha yakından tanınması sağlanacak. Türkiye ve Avrupa’da yapılacak sınavlarda kazananlar ödüllendirilecek. Dernek olarak, Efendimiz (SAV)'in 7 bin 600 gün içinde ne yaptığının arayışı içerisindeyiz.Kampanyanın internet sitesi www.herkesonuokuyor.com'da, Peygamberimiz’in her gününü inceleyen bir çalışma yapıldı. Bir vahiy gelmeden önce Efendimiz (SAV) ne yaptı, kime ne dedi? Bunları anlatmak, Peygamber Efendimiz (SAV)'i herkesin tanıması, adının her yere ulaşması amacımızdır. Efendimiz (SAV)'e ne kadar iman ettiğimiz, O'nu ne kadar tanıdığımızla doğru orantılıdır. Maalesef, Efendimiz (SAV)'i çok derinlemesine tanımıyoruz. Toplumumuzun yeniden O'nu tanıması adına bir seferberlik başlatıldı.” dedi.
Yarışmada ortaokul, lise ve yetişkinler için üç kategoride belirlenen kitaplar okunacak. Ortaokul için Rahime Kaya’nın "Efendiler Efendisi Hz. Muhammed", lise için Reşit Haylamaz’ın "Efendimiz",yetişkinler için ise Fethullah Gülen Hocaefendi’nin "Sonsuz Nur" serisi okunacak. Sınavların kategori birincileri, çeşitli ödüller alacak. En büyük ödül ise umre olacak. 31 Mart-12 Nisan arasında Türkiye ve Avrupa’da belirlenen 106 noktada yarışmaya katılacakların, "www.herkesonuokuyor.com" internet sitesinden müracaat etmesi gerekiyor." dedi.

Kampanyanın, insanların Hz. Peygamber'i(SAV) okumasına teşvik amaçlı yapıldığını anlatan
Gök, "Sadece bir yıllık bir program değil, önümüzdeki yıllarda da tekrarlanacak. Her yıl Peygamberimiz’in bir yönü ön plana çıkarılacak. Efendimiz’i tanımadığımız çok aşikar. Tanısaydık, belki bugünkü durumumuz çok farklı olurdu. Mevlid Kandili’yle Kutlu Doğum arasındaki maneviyatlı atmosferden de istifade ederek Peygamber Efendimiz’i anlatmayı istiyoruz. Ülkemizin en büyük ihtiyacı, o manevi atmosfer. O’nun(SAV) hayatını, güzel ahlakını, barışçıl kişiliğini, yaptıklarını, İslam’ı yayma çabaları sırasında yaşadığı zorlukları, sabrını ve yolunu ne kadar biliyoruz? Bilmemiz gerekenden daha az biliyoruz maalesef." ifadelerini kullandı.


CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×