Karaman Devlet Hastanesi'ne destek verenler ödüllendirildi

TOKİ tarafından yapılan ve şubat ayı başlarında hizmete giren Karaman Devlet Hastanesi'nin tamamlanması aşamasında tıbbi cihaz ve oda tefrişinde bulunan hayırseverler plaketle ödüllendirildi.

Karaman Devlet Hastanesi'ne destek verenler ödüllendirildi
22 Şubat 2014 Cumartesi 10:48

TOKİ tarafından yapılan ve şubat ayı başlarında hizmete giren Karaman Devlet Hastanesi'nin tamamlanması aşamasında tıbbi cihaz ve oda tefrişinde bulunan hayırseverler plaketle ödüllendirildi. Hastanenin konferans salonunda düzenlenen plaket törenine Karaman Valisi Murat Koca, Adli Yargı Komisyonu Başkanı Suat Sonay, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Nuriye Ulu, hayırseverler ve daire müdürleri katıldı.

Törende konuşan Genel Sekreter Ulu, “TOKİ tarafından yaptırılan 450 yatak kapasiteli hastanemiz hizmete girmiştir. Hizmete girme aşamasında bizlerden desteğini esirgemeyen çok değerli Karamanlı hayırseverlere teşekkür ederim. 2007 yılında arsası belirlenen ve 2013 Aralık ayında Sağlık Bakanlığımız'a teslimi yapılan hastanemizin, sizlerin desteğiyle bölgede önde gelen bir sağlık kuruluşu olması için tüm gücümüzle çalışıyoruz. 100 bin metrekare arsa alanı, 55 bin metrekare kapalı alanıyla hizmete açılan binamızda 82 uzman, 21 pratisyen hekim, 670 sağlık personeli, 382 hizmet alımı personeliyle toplamda bin 155 personelimiz hizmet vermektedir.” dedi.

Sağlık Hizmetlerini Destekleme Derneği Başkanı Seyfullah Deniz ise, “Sağlığımız olmadan hiçbir şeyin kıymeti olmuyor. Sağlık öyle bir nimettir ki kıymeti gittikten sonra anlaşılıyor. Peygamber Efendimiz (SAV), bir hadis–i şerîflerinde, “Sağlık, vücutları sağlam olanların başına konmuş bir taçtır. Onu yalnız hasta olanların gözü görür.” buyurmaktadır. Dolayısıyla bu tacı korumak için çalışmalıyız ancak ola ki bir gün sağlığımız bozulursa o zaman bu hastanelere ihtiyaç duyacağız. Bu yapılan ve yapılacak olan yardımların hastalar ve hasta yakınları için önemi daha iyi anlaşılarak, gönüllerinden 'Allah razı olsun' dualarıyla siz yardımseverleri ve emeği geçenleri hayırla yâd edeceklerdir. Bu hastanemize ve sağlık hizmetlerine destek veren herkese, şahsım ve demek üyelerim adına teşekkür eder, hepinize saygılar sunarım.” şeklinde konuştu.

Vali Koca da şunları söyledi: “Gelişen ve nüfusu artan ilimizde tam donanımlı bir hastaneye olan ihtiyacı karşılamak üzere yaklaşık dört yıllık bir inşaat sürecinden sonra hastanemiz tamamlanarak hizmete açıldı. Hastanemiz şu anda en son teknolojiye sahip tıbbi cihazlar açısından tam donanımlı olarak hizmet vermeye başladı. İnşaat maliyeti yaklaşık 55 milyon lira olup tıbbi cihazlarla birlikte bu rakam 62 milyon liraya ulaşmış durumdadır.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×