Karaçanta: Eğitimsiz nesil birilerinin esareti altına girer

MHP Kars Belediye başkan adayı Murtaza Karaçanta, Ay Işığı Eğitimciler Derneği ve dernek bünyesindeki okuma salonunu ziyaret etti.

Karaçanta: Eğitimsiz nesil birilerinin esareti altına girer
19 Ocak 2014 Pazar 19:43

MHP Kars Belediye başkan adayı Murtaza Karaçanta, Ay Işığı Eğitimciler Derneği ve dernek bünyesindeki okuma salonunu ziyaret etti. Karaçanta, gelecek nesillerin, birilerinin esareti altına girmemesi için eğitimli olarak yetişmelerine yardımcı olan kurumlara desteklerinin tam olacağını söyledi.

Ay Işığı Eğitimciler Derneği ve Okuma Salonu'na beraberindeki heyet ile ziyarette bulunan Karaçanta’yı dernek Başkanı Davut Balık ve Okuma Salonu Müdürü Yusuf Bakar karşıladı. Dernek ve okuma salonu çalışmaları hakkında bilgiler edinen Karçanta, burada eğitime bakışlarının nasıl olacağını ifade etti. Karaçanta, şunları söyledi: "Toplumda eğitimsiz insanlar olmamalıdır. Bu insanlar topluma yararlı olamaz. Birilerinin esareti altına girerler. Neden çünkü eğitim yok, dolayısı ile her aşamamızda eğitim olmalıdır. Bunu da yapabilmek için eğitim kurumlarına yerel yönetimlerin tam destek vermesi lazım ve biz bu görüşteyiz. 5093 sayılı Belediyeler Kanunu'nda da bu var. Eğitim için yapmamız gerek ne varsa yapmaya hazırız ve fazlasını yapacağız. Çünkü eğitimi her şeyin üzerinde görüyoruz."

Ay Işığı Eğitimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Balık ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Üyelerimiz ile Kars’ta eğitime katkı sunmak için yola çıktık. Bu bağlamda ücretsiz okuma salonlarımız ile ekonomik durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına el uzatıyoruz. Eğitimdeki eşitsizliği ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Sizlerin bu ziyareti bizleri mutlu etmiştir." şeklinde konuştu. CİHAN

Karaçanta: Eğitimsiz nesil birilerinin esareti altına girer


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×